Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

18

Aktuální počasí

Počasí dnes:

23. 4. 2017

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

Stanislav Mistr a ČKF
23. 4. 2017 začátek od 18:00, délka 120 minut
Místo konání: Kostel Nanebevzetí Panny Marie
Na Bílou neděli 23.4.2017 v 18h zazní v černošickém kostele Nanebevzetí Panny Marie Velká mše h-moll Johanna Sebastiana Bacha (1685-1750). Dílo provede Černošická komorní filharmonie, sbor Pražští Pěvci se sólisty pod vedením Stanislava Mistra. Skladba patří k vrcholům hudebního baroka a svým rozsahem i dramatičností dosahuje úrovně Janových pašií téhož autora, uvedených v Černošicích v dubnu 2014.

Zuzana Růžičková, která se proslavila kompletním provedením a nahrávkou Bachových cembalových skladeb a v současné době slaví své 90. narozeniny, vystihla hudbu J.S.Bacha jako hudbu řádu, která dává naději, že existuje něco víc, než tento život na tomto světě, něco, co nás bytostně přesahuje.

Bílá neděle je den, kdy nově pokřtění odkládají svůj bílý šat - symbol světla a novou zář, která jim byla udělena, uvádějí do své každodennosti. Plamen pravdy a dobra, který v nich Pán zažehnul, pečlivě střeží a do našeho světa vnáší něco ze zářivosti a dobroty Boží. Což v praxi dává i zkušeným často pořádně zabrat, nehledě na střety se zájmy těch, kteří dávají přednost zlu, lži, strachu, lenosti, pýše a tmě nevědomí, která to vše zahaluje, takže trochu inspirace největším skladatelem všech dob, který měl s obojím přístupem bohaté zkušenosti, neuškodí.

Vstupenky budou v předprodeji v Minimarketu u černošického nádraží a v kostele před koncertem, jenž podpořilo Město a ZUŠ Černošice a farnost Třebotov. Srdečně zveme všechny milovníky klasické hudby.
celý text

Escualo Quintet 1
28. 4. 2017 začátek od 20:00, délka 150 minut
Místo konání: Club Kino

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Escualo Quintet je jedinečné uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních - Tango típico a koncertního stylu - Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné piazzollovy skladby "Escualo", což znamená v překladu žralok. Escualo Quintet je ojedinělý tangový projekt přinášející fascinující pohled na svět tohoto lidského fenoménu, který má tak jednoduchý název "TANGO". Tango jsou emoce, kde jsme v jednom okamžiku obklopeni láskou, něhou a smyslností a v druhém jsme svíraní nejkrutější bolestí a steskem. Kvinteto hraje ve složení : bandoneon - Jakub Jedlinský, housle - Pavel Kudelásek, el. kytara - Petr Beneš, klavír - Ivan Vokáč, kontrabas - Jan Prokop a získalo záštitu a ocenění velvyslanectví Argentinské republiky. Přijďte se v pátek 28.4 od 20.00 zaposlouchat a zatančit do černošického Club Kina. Vstupné 150 Kč snížené 120 Kč.
celý text

foto interpretky
29. 4. 2017 začátek od 17:00, délka 90 minut
Místo konání: Kulturní sál na Vráži

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Koncert klasické kytary " Od Baroka k Moderně"
Kytaristka Julia Šupíková je původem z Kyrgyzstánu. Žije v Černošicích již čtvrtým rokem. Hudební vzdělání dostala v Biškeku v kytarové třídě N. Džekšembajeva. Poté pokračovala na roční stáži v Praze ve třídě prof. Š. Raka. Věnuje se interpretaci hudby jak klasických, tak i současných skladatelů až po avantgardu. Největší oblibu však nachází v ruské a kyrgyzské hudbě, která je jí nejblíže. V r. 2006 vydala své první solové album, v němž najdeme skladby od doby Baroka až do 20.stoleti. Julia spolupracuje s manželem-fotografem A.Šupíkem. Spolu pořádali výstavy a koncerty v Baku, Londýně a po České republice. V současné době se věnuje pedagogické činnosti. Solový recitál od Baroka k Moderně bude Julia doprovázet výkladem o historickém vývoji klasické kytary. Na koncertě zazní hudba J.S.Bacha, F.Sora, H.Villa-Lobosa, I. Albenise, ruská lidová tvorba, kyrgyzská a filmová hudba. Jste srdečně zváni v sobotu 29. dubna od 17.00 do městského sálu na Vraži ( Mokropeská 2027). Vstupné 100 Kč, důchodci a studenti 50 Kč, děti zdarma.
celý text

31. 5. 2017 začátek od 19:00
Místo konání: Club Kino
22. zasedání Zastupitelstva města Černošice celý text

12. 7. 2017 začátek od 19:00
Místo konání: Club Kino
23. zasedání Zastupitelstva města Černošice celý text