Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

21

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 9. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 11 až 15°C, v Čechách místy 17°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Akce

Omezit výpis akcí na


Datum konání: calendar calendar

22. 9. 2017 začátek od 20:00, délka 230 minut
Místo konání: Club Kino

Bezbariérový vstup na akci

Poletíme? v Černošicích

Kdy: pátek 22. září od 20.00
Kde: Club Kino

Poletíme? kladou důraz na vtipné, poetické a současně přímočaré texty. Poletíme? vystupují tento rok v rámci Divokej Bill Lobkowitz tour. Černošický koncert je po delší době jejich samostatným koncertem, a proto neváhejte a zavítejte v pátek 22. 9. od 20.00 do Club Kina. Poletíme? odlehčenou formou vypráví o složitých nebo smutných věcech, přesto však dýchají barevnou a veselou náladou a jsou plní svižné rytmiky. Na koncertech se budete smát, tančit nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují váš problém. S Poletíme? se rozhodně nudit nebudete, což mohou potvrdit návštěvníci festivalů United Islands, Colours of Ostrava, Jam Rock, Rock for People, Trutnov a dalších. Už jen díky netradičnímu nástrojovému obsazení, se kterým kapela dobře zvládá punk, stejně jako jazz. Kapelníkem, hráčem na banjo, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stále více poškozený kouřením a pitím stojí na pódiu stejně sebejistě jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří šestice mořských vlků, kteří vědí přesně, co mají dělat, aby plavba dopadla dobře. Žádné zvuky nástrojů, co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou. Jemné, přesto vulgární, přízemní, leč nad věcí, smutné, přeci veselé, sladké, přesto hořké - to je Poletíme? Kapela hraje ve složení Rudolf Brančovský - banjo, kytara, zpěv, Jáchym Hájek – trubka, Pavel Križovenský - saxofon, příčná flétna, Vojta Konečný – housle, Ondřej Hájek – piano, Vít Kraváček - basová kytara, Michal Jež – bicí. Vstupenky na koncert obdržíte za 170 Kč v předprodeji (minimarket u černošického nádraží) nebo za 200 Kč na místě před koncertem. Více informací najdete na www.poletime.info. Srdečně zve město Černošice.
celý text

1. 10. 2017 začátek od 16:00, délka 60 minut
Místo konání: Club Kino

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Pohádka z budíku vypráví o dvou bratrech – Pospícháčkovi a Loudáčkovi, kteří se vydali na dobrodružnou cestu za Časem, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je. Také vám někdy čas letí? Nebo se naopak vleče? Je lepší v životě pospíchat nebo se loudat? V pohádce nás učitel Zeitmann bude vyučovat, jak zacházet s časem, aby nás dobře vedl životem. Jedná se o komunikativní představení s písničkami a milým humorem, je určeno pro děti i dospělé. Scénář, hudba, hraje: Pavel Šmíd, režie: Stanislava Kočvarová, loutky: Jan Růžička, Simonetta Šmídová. Přijměte pozvání do černošického Club Kina v neděli 1. 10. od 16.00. Účinkuje Theátr Pavla Šmída. Vstupné 80 Kč. Srdečně zve město Černošice.
celý text

5. 10. 2017 začátek od 19:00, délka 180 minut
Místo konání: Club Kino

Bezbariérový vstup na akci

Jak to je s tím Strakonickým dudákem v Křoví? Ve čtvrtek 5. října můžete v černošickém Club Kině od 19.00 vidět reprízu nové autorské hry DS Křoví Standa Dudek, aneb Hvězda padá z Mostu. Autor Jiří Hladovec přiznává inspiraci Tylovou báchorkou Strakonický dudák. Kdo ovšem jde na Tyla, bude zklamán: Švanda: „Dorotko…“ Dorotka: „Švando, já ti věřím! Ach, ty ani nevíš, co bych pro tebe učinila“. Tímto Tylovým závěrem hra začíná. Začíná v herecké šatně oblastního divadla. Herec hrající Švandu - Standa, se vydává na cestu ke štěstí a slávě daleko od svých blízkých. Ve společnosti divých mužů i žen, manažerů, pod tlakem hypoték, svodů i medií nevidí, že to, co hledá, vlastně už měl a může lehce ztratit. Takže to vlastně není jen příběh Strakonického dudáka, Standy Dudka, nebo autora Jiřího Hladovce. Je to takový pohádkový příběh z reálného života, který jsme všichni někde v okolí viděli nebo i zažili. A když ne, tak jedině dobře! Jak řekla jedna divačka: „Každý holt máme někde svého Jidáše a co bude dál, je na nás.“ Je to nekorektní a místy vulgární báchorka s divými muži a ženami, černá komedie, u které se někdy nedá smát a občas stydne krev v žilách. Přežijete-li do konce, nejspíš odpustíte, pochopíte a možná se i zasmějete. Rychlé střihy ze života Standy Dudka svérázně režíruje Dana Radová a atmosféru podkresluje skvělá hudba Honzy Ponocného a jeho Cirkusu Ponorka. Vstupné 150 Kč, důchodci 100 Kč. Srdečně zve město Černošice.
celý text

8. 10. 2017 začátek od 12:59, délka 241 minut
Místo konání: Hřiště Husova

Bezbariérový vstup na akci

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Chcete, aby se vaše děti krásně bály? Aby pomohly strašné čarodějnici uvařit polévku z pavouků a žab a princovi zase zasytit strašlivého draka? Vezměte je s sebou v neděli 8.10. do Pohádkového lesa v Černošicích. Město Černošice a společnost Velká dobrodružství pro vás připraví trasu plnou strašidel, vodníků, draků a rusalek. Děti na ní budou plnit zcela originální úkoly. Kilometrovou trasu, která povede lesem a začíná na konci Husovi ulice, budou děti a rodiče moci projít od 13 -17 hodin. Na startu před zámkem dostanou malí poutníci průvodní dopis s popisem trasy a namalovanými pohádkovými postavami, které cestou potkají. U každé postavy pak dostanou zapeklitý úkol, za jehož splnění získají do dopisu razítko. Pokud splní všechny úkoly, čeká je v cíli u Víly Jasmínky a Stromu splněných přání královský poklad. Pokud chcete být přednostně posláni na cestu v čase, který vám vyhovuje, zaregistrujte se týden před akcí na www.velkadobrodruzstvi.cz do formuláře v rubrice Pohádkový les. Přijít můžete ovšem i bez registrace. Vstupné je 50 Kč za osobu. Doražte v jakémkoliv počasí. Budete se dobře bavit! Více informací denně na FB Velká dobrodružství. celý text

13. 10. 2017 začátek od 20:00, délka 150 minut
Místo konání: Club Kino
Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a pestrá rytmika. Martina Trchová & Trio hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace (Z. Navarová, Radúza, …), aranže písní se pohybují na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Texty mapují pražskou periferii, ale i hloubku lidské duše, křehké výpovědi střídají texty chrlené s hiphopovou kadencí. Kapela vydala v tomto složení již dvě alba: Takhle ve mně vyjou vlci (2010, Indies MG), a za album Holobyt (2016, Indies MG) získala prestižní cenu Anděl 2016. Kapela hraje ve složení Martina Trchová – zpěv, kytara, kazoo,
Patrik Henel – kytary, zpěv, Radomír Polívka – kontrabas a Petr Chlouba (Jablkoň) – bicí, akordeon. Martina Trchová se na českých pódiích pohybuje od svých sedmnácti let. V celostátních soutěžích získala několik ocenění za svou autorskou tvorbu a v roce 2005 jí vydavatelství Indies Records vydalo debutové album Čerstvě natřeno. Na své prvotině spolupracovala např. s kontrabasistou Františkem Rabou, akordeonistou Máriem Bihárim, kytaristou Janem-Matějem Rakem, Zdeňkem Vřešťálem či Vítem Sázavským. Přijďte se zaposlouchat v pátek 13. 10. od 20.00 do černošického Club Kina do v pravdě originální kapely. Vstupné 150 Kč. Srdečně zve město Černošice.
celý text

14. 10. 2017 začátek od 20:00, délka 120 minut
Místo konání: Kulturní sál na Vráži

Bezbariérový vstup na akci

Akce je vhodná pro děti

Dave Goodman ( CAN )
V rámci mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry vystoupí v sobotu 14.10 od 20.00 v městském sále na Vráži Mokropeská 2027, kanadský (zpěvák/skladatel – písníčkář a virtuózní kytarista) Dave Goodman. Narodil se ve Victorii / BC (British Columbia), Kanada, kde vyrůstal v muzikální rodině. Ve dvanácti letech začal hrát na housle, ale rychle přešel na elektrickou kytaru, hrál rock and roll, blues a v dospívání se začal zajímat o jazz. Již v sedmnácti letech byl zvolen ve své věkové kategorii nejlepším jazzovým kytaristou v Britské Columbii a stal se členem legendárního kanadského jazzového orchestru Phil Nimmons' Honour Jazz Ensamble. Mimo jiné vystupoval s takovými umělci jako David Sanborn, Jeff Healey, The Doobie Brothers. Ve fázi hledání vlastního hudebního ega prošel změnou od elektrické kytary ke kytaře akustické, na které předvádí virtuózní rytmickou a dynamickou hru v takzvaném fingerstyle. V tomto duchu vydal již celou řadu CDs, které dokumentují jeho mimořádné skladatelské a interpretační dovednosti. Jeho písně nabité energií a dobrou náladou okamžitě uchvátí posluchače. Černošičtí posluchači se mohou těšit na jeho hru ve fingerstyle, ale i na ředitele festivalu Stanislava Barka, který bude mít také kratičké vystoupení. Vstupné 150 Kč senioři 120 Kč
celý text

18. 10. 2017 začátek od 19:00
Místo konání: Club Kino
25. zasedání Zastupitelstva města Černošice celý text

29. 11. 2017 začátek od 19:00
Místo konání: Club Kino
26. zasedání Zastupitelstva města Černošice celý text

10. 1. 2018 začátek od 19:00
Místo konání: Club Kino
27. zasedání Zastupitelstva města Černošice celý text