Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

17. 3. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -5 až -9°C.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

21

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Komunikace, investiční projekty, stavební akce aj.


Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Po kolika kolech jezdí motorka 

Stránka

Dobry den, je prosim mozne opravit /zasterkovat/ zaasfaltovat nebo jinak odstranit diru uprostred silnice na rohu ulice Berounska a Skolni. Vim,ze podobnych der je v Cernosicich hodne, ale protoze kolem ni denne jezdim, chci na ni upozornit. Dekuji MD

Dobrý den,

děkujeme Vám za upozornění. V zimním období není možné standardně opravovat výtluky, zajistili jsme proto provizorní opravu tzv. studenou asfaltovou směsí. Definitivní oprava bude provedena v jarních měsících společně s ostatními výtluky v místních komunikací.

Jiří Jiránek

22. 1. 2018
Dobrý den, někde jsem slyšela, že je uzavřená lávka přes Berounku. Je to pravda? A pokud ano, tak na jak dlouho? A je zajištěna přeprava osob přes řeku (přívoz, autobus od vlaků a k vlakům, půjčovna pramiček...), nebo máme přes řeku plavat? Předem děkuji za odpověď.

Lávku uzavřel v pondělí večer Magistrát hl. m. Prahy a současně obratem zadal zpracování aktuálního posudku statiky lávky, aby byla potvrzena její bezpečnost. Zřejmě víte z médií, že se jedná o reakci na tragickou událost s pádem lávky v Praze - Troji. Lávka přes Berounku mezi Černošicemi a MČ Lipence je dlouhodobě ve špatném stavu, a právě to vedlo magistrát k preventivnímu uzavření do prověření aktuálního stavu.

Magistrát hl. m. Prahy připravuje dodatečné zajištění statiky lávky, aby ji následně opět uvedl do plného provozu. V současné době je uzavřena, resp. vstup pouze na vlastní nebezpečí. Dle aktuálních informací z magistrátu (zde), ze kterého vyplývá, že cedule z upozorněním o zákazu vstupu na lávku budou odstraněny po výstavbě vzpěr, která by měla proběhnout do 10. 12. 2018.

Podle našich informací v současné době vstup na lávku není fyzicky znemožněný, ale vstup je oficiálně zakázán, popř. pouze na vlastní nebezpečí. Náhradní způsob přepravy osob není nijak zajištěn. Vedení města Černošice je s Magistrátem od počátku ve spojení a žádalo aspoň o umožnění vstupu na vlastní nebezpečí, a v případě dlouhodobější faktického znemožnění vstupu pak o zajištění náhradní dopravy.

Jiří Jiránek, 8. 12. 2017
Dobrý den, kdo prosím spravuje osvětlení na parkovišti u Penny Marketu? Už delší dobu tam několik lamp nesvítí, z toho 3 opravdu nepříjemně blikají. Kontejnery na tříděný odpad tak nejsou osvětleny téměř vůbec. Děkuji.

Dobrý den,

o osvětlení parkoviště u Penny Marketu se stará společnost PRAVO Vysoké Mýto, které patří pozemky i budova supermarketu. Osvětlení parkoviště není napojeno na městské osvětlení. Budeme je kontaktovat s upozorněním na popisovaný problém.

 

Jiří Jiránek, 4. 12. 2017
Hezký den, kdy je plánováno otevření ulice Dobřichovická pro provoz? Děkuji předem za odpověď. Pavel Kotík

Dobrý den,

Středočeský Kraj, který provádí rekonstrukci silnice má povolený termín uzavírky do 30. 11. 2017. Průjezdná by tedy měla být od pátku 1. 12.

 

Jiří Jiránek, 16. 11. 2017
Dobrý den, prosím, ráda bych se synem pěšky prošla z Černošic do Zámeckého hada v Dobřichovicích, po té krásné kolonádě u řeky. Ale syn je po několika chemoterapiích a budu ho vyzvedávat na Barrandově, v sobotu, prosím, můžete mi napsat, kde mám pokud možno "bezplatně" zaparkovat a jít pak dále procházkou? Vždy jsme jezdili až do Dobřichovic k jezu, ale tentokrát bychom se rádi prošli, ale potřebuji vědět, že se tam po staré cestě z Chuchle dostaneme. Moc děkuji za Vaši odpověď a zdravím Vás, Mariana Prokešová
Dobrý den,
 
z Černošic vede do Dobřichovic vyasfaltovaná cyklotrasa/cyklostezka, kterou mohou dobře využít i pěší (příp. s kočárky). Vede převážně podél břehu Vltavy a Berounky až do Řevnic. V Černošicích ve směru od Prahy - Radotína lze na ni najet v chatové osadě Na Vírku, pokračuje ulicemi K jezu, Kazínská, Zd. Lhoty, Dr. Janského, Slunečná, z níž je nutno odbočit doleva do osady Údolí Staré řeky - V lavičkách a pokračovat dále do Dobřichovic.
 
Parkovacích míst u černošické železniční zastávky v centru Černošic však není mnoho a stání na nich je omezeno jen na 2 hod. Bylo by možné zaparkovat auto buď na parkovišti u Penny Marketu v Radotínské ulici (asi 100 m od cyklostezky, která zde vede po břehu Berounky) anebo u železniční zastávky Černošice - Mokropsy, u níž je v ul. Zd. Lhoty větší parkoviště - odtud dále po cyklotrase.  Od Penny Marketu k dobřichovickému zámku je to asi 6,5 km, od mokropeského nádraží asi 4,5 km.
 
Otázka na cestu z Chuchle není zcela jasná. Podél břehu Vltavy vede z Chuchle do Radotína rovněž cyklostezka, cesta z Chuchle do Dobřichovic po ní je dlouhá přibližně 14 km.
Jiří Jiránek, 16. 11. 2017
Dobrý den pane Jiránek, chtěl bych se zeptat, jak to vypadá ohledně poklopu na podzemní hydrant na pomezí ulic Jihlavská a Liberecká? Dosud je hydrant stále nezakrytý. Děkuji. Petr

Dobrý den,

hydrantový poklop byl osazen. Omlouváme se, že to trvalo trochu déle, neměli jsme daný typ k dispozici.

 

Jiří Jiránek, 10. 10. 2017
Dobrý den. Vráž je kvůli rekonstrukci silnice odříznuta od autobusové dopravy. Nebydlí tam ovšem pouze mladí zdraví lidé nebo ti, kdo mají možnost se dopravit kamkoli autem. Navíc jsou na Vráži lékaři. Neuvažoval městský úřad o tom, že by se zavedla dočasná linka z Vráže k nádraží? Stačil by snad mikrobus pro starší či špatně chodící občany. Děkuji za řešení této situace. Eva Lukešová

Dobrý den,

stavební firma provádějící rekonstrukci silnice pro Středočeský kraj bohužel chybně projednala a označila vedení objízdných tras pro vedení autobusových linek. Ihned po tomto zjištění jsme urgovali zajištění nápravy této fatální chyby, kvůli které bezdůvodně autobusy objížděly celou oblast Vráže, ačkoliv křižovatka Dobřichovická - Husova, nebyla uzavřena. S ROPIDEM, Policií a odborem dopravy se podařilo dohodnout navrácení linek do původní trasy od úterý 7. 11. 2017. Vzhledem k této skutečnosti jsme svolali schůzku za účasti všech osob, které dopravní omezení připravují, abychom zabránili dalšímu takovému pochybení.

 

 

Jiří Jiránek, 6. 11. 2017
Dobrý den, po dnešním uzavření Dobřichovické ulice se velmi výrazně zvýšil provoz v Alešově ulici, kterou si projíždějící řidiči zkracují objízdnou trasu přes Černošice. Tato ulice je zčásti nezpevněná a pro tento silný provoz naprosto nevhodná. Je možné po dobu uzavírky omezit průjezd touto ulicí například pomocí cedule Průjezd zakázán? Děkuji Kristýna Hampelová

Dobrý den,

děkujeme Vám za upozornění. Ihned jsme zajistili osazení značek průjezd zakázán Alešovou ulicí.

Jiří Jiránek, 1. 11. 2017
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda město v dohledné době plánuje opravu/rekonstrukci ulice Olbrachtova. Děkuji za vasi odpověď. Valerie B, 31.10.2017

Dobrý den,

Olbrachtovu ulici bychom rádi zrekonstruovali. Nechali jsme si k tomu zpracovat projektovoou dokumentaci. Bohužel nemůžeme žádat o stavební povolení a přikročit k realizaci, neboť pozemky pod ulicí patří soukromé osobě. I přes snahy o dohodu s majitelem pozemku, a to buď k udělění souhlasu s provedením stavby anebo s odkoupením pozemku za cenu v místě obyvklou, se koncensus nepodařilo nalézt. Majitel pozemku pod ulicí Olbrachtova za pozemek požaduje částku, za jakou se prodávají stavební pozemky. Takovovou hodnotu však pozemek pod ulicí nemá a město nemůže na takovou podmínku přistoupit. Je mnoho dalších pozemků pod komunikacemi, které se městu daří získávat buď zdarma anebo za max, částku 150,- Kč za metr čtvereční pozemku. Ulice je v takovém stavu, že její další opravy nejsou příliš účelné. Ty nejnutnější jsme zajistili letos na jaře. Je nám líto, že Vám nemůžeme poskytnout příznivější zprávy. I nadále se budeme, stejně jako v ostatních případech, kdy nám nepatří některé pozemky pod našimi  ulicemi, snažit o další jednání vedoucí k dohodě.

 

 

Jiří Jiránek, 1. 11. 2017
Dobrý den, rád bych se zeptal na koho se můžu obrátit ohledně nezakrytého podzemního hydrantu v pomezí ulic Jihlavská a Liberecká? Nejen, že hrozí nebezpečí úrazu, ale dle předpisů by měl tento hydrant být zakrytý poklopem. Děkuji za odpověď. Petr

Dobrý den,

děkujeme Vám za upozornění na nezakrytý vodovodní uzávěr. Prověřili jsme popisovanou závadu a zjistili, že se nejedná o systémové ukončení uzávěru, který je umístěn přímo u plotové zídky. Naši pracovníci vodovodů a kanalizací proto nechají vyrobit kryt na míru.

S pozdravem

Jiří Jiránek

10. 8. 2017

Stránka