Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

25

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 11. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Finance - poplatky, rozpočet, místní koeficient daně z nemovitosti aj.


 

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik měsíců má rok 

Stránka

Dobrý den, prosím, vždy po roce zapomenu, na jaký účet a v jaké částce mám zaplatit poplatek za odpad...? Omlouvám se. Jsem chatař. Díky.

Vážený chataři,

poplatek je splatný na účet číslo 30015-388063349/0800 do 31. 3. běžného roku. Sazba je 600,- Kč za jednoho poplatníka. Jako variabilní symbol musíte uvést vám přidělený VS při přihlášení k poplatkové povinnosti. Bez něj není možné platbu přiřadit ke správnému poplatníkovi a vystavujete se možným sankcím za nesplnění poplatkové povinnosti. Pokud nemáte možnost zjistit svůj VS ve vlastní evidenci - např. výpis z účtu z loňského března, kontaktujte prosím úřednice finančního odboru na tel 221 982 518 nebo 221 982 527, případně na emailu financni@mestocernosice.cz.

Podrobnosti k místnímu poplatku za odpad naleznete na našem webu zde.

Jana Ullrichová, 28. 3. 2017
Dobrý den, je možno prosím zaslat formulář k dani z nemovitých věcí elektronicky? Jsem do 4.2. v Asii a bojím se že bych nestihl termín podání. Děkuji a zdravím Milan Hýsek
Pane Hýsku,
město Černošice není správcem daně z nemovistosti, tedy vám nemohu dát úplné informace k vašemu požadavku. Správcem daněm pro nemovitosti v Černošicích, resp. v okrese Praha - západ je Finanční úřad pro Středočeský kraj, územní pracoviště Praha - západ.
Informace o podmínkách podání včetně příslušných formulářů, které lze podat elektronicky naleznete na stránce Finanční správy,
Odkaz pro elektronická podání prostřednictvím Daňového portálu.
30. 1. 2017
Dobrý den, ráda bych věděla jaké jsou koeficienty pro výpočet daně z nemovitosti prorok 2017 v lokalitě Černošice- Mokropsy, osada Na Výsluní. Děkuji Bečvaříková

Paní Bečvaříková,
pro vyplnění daňového přiznání Vám sděluji následující koeficienty platné pro pozemky v Černošicích, tedy i v lokalitě Černošice - Mokropsy:

Koeficient podle § 11 odst. (3) písmeno a) je stanoven podle počtu obyvatel z posledního sčítání lidí a je pro Černošice 1,6.

Koeficient podle § 11 odst. (3) písmeno b) je stanoven obecně závaznou vyhláškou města Černošice č. 1/2008 a je 1,5.

Místní koeficient podle § 12 je stanoven obecně závaznou vyhláškou města Černošice č. 4/2011 a je 5.

Jana Ullrichová, 30. 1. 2017
Dobrý den, poplatek za popelnice jde zaplatiti hotově na MÚ???Poplatek je na 1/2 roku??? Děkuji za odpověď Irena

Paní Ireno,

ano, poplatek je možné platit i hotově v pokladnách města, a to jak v Černošicích, tak na pracovišti v Praze.

Poplatek je stanoven jako roční - 600,- Kč za poplatníka, je možné ho platit ve dvou splátkách, a to ke 31. 3. a 30. 9.

Další podrobnosti včetně adres pokladen, možností úhrady a vše spojené s poplatky je uvedeno na tomto webu v části Potřebuji si zařídit - Místní poplatky - Poplatek za odstraňování komunálního odpadu.

 

Jana Ullrichová, 30. 3. 2016
Dobrý den, dovoluji se zeptati, zda město plánuje nějaké akce k podpoře třídění odpadu či naopak sankce za netřídění. Alebrž pečlivě třídíme, máme k odvozu týdně v průměru polovinu menší popelnice. Často ale vidím, jak z mnoha přeplněných popelnic připravených k odvozu trčí papírové kartony, pytle s PET lahvemi či nápojovými kartony atd. Za vytříděný odpad město jistě může něco inkasovati, zároveň by se odvoz netříděného odpadu mohl výrazně zlevniti. Děkuji za odpověď.

Vážený pane Cmunte,

ano, máte pravdu, že motivace k třídění by šla posílit a již nějakou dobu o možnostech diskutujeme. Tou nejúčinnější je nastavení platby za odpad podle frekvence vývozu popelnic, místo nastavení „na hlavu a rok“. Například v obci Lety, kde to takto mají nastavené, mají nižší objem směsného komunálního odpodu v přepočtu na obyvatele, než my (tj. funguje to). Černošice takový systém v minulosti měly, ovšem působil druhotné problémy – vznikaly tehdy černé skládky kolem města apod. (někteří lidé minimalizovali své platby, a přebytek odpadu řešili „jinak“ – prý včetně toho, že občas dali odpad k sousedům apod.). Nicméně vedení města je toho názoru, že přece jen se přístup lidí asi od té doby už posunul k lepšímu a k těmto excesům by už nemuselo docházet. Znamenalo by to ale celkem velkou změnu celého systému. Je pravděpodobné, že k ní případně přistoupíme až za tři roky současně s koncem stávající smlouvy na svoz a zpracování odpadu. Mezitím zvažujeme například i možnost svozu tříděného odpadu přímo od každé nemovitosti – ve dvou českých městech to již zavedli a až od nich po několika měsících získáme zkušenosti, můžeme vyhodnotit, zda to případně zavést i u nás. V součtu nicméně platí, že celkově jsme na tom jako město s rozsahem třídění již dnes velice dobře díky zodpovědnému přístupu velkého počtu občanů, ke kterým jistě i vy patříte, a za to děkujeme.

Filip Kořínek, starosta, 19. 2. 2016
Dobrý den, kde zjistím číslo účtu, na který mám platit poplatek za odpad? Možná špatně hledám, ale v Informačních listech ani na stránkách města jsem tuto informaci nenašel.

Pane Řeháčku,

číslo účtu na placení poplatku za komunální odpad je 30015-388063349/0800, do variabilního symbolu je potřeba uvést vaše číslo poplatníka.

Všechna čísla účtů jsou na webu uvedena na stránce Transparantních účtů.

Číslo účtu je uvedeno také na stránce Poplatku za komunální odpad v rámci části webu "Potřebuji si zařídit" - Místní poplatky, kde zjistíte další informace k poplatkům.

Na stránce finančního odboru je zveřejněna přehledná tabulka Přehled plateb účtů a termínů co kdy na jaký účet a s jakými symboly platit.

Jana Ullrichová

 

10. 2. 2016
dobrý den, kde zjistím cenovou mapu pozemků pro Černošice děkuji Pištěková

Město Černošice nemá zpracovanou cenovou mapu. Ceny pozemků jsou individuální, vychází z jednání mezi prodávajícím a kupujícím.

Jiří Jiránek, 4. 1. 2016
Dobrý den, ráda bych věděla jaký je místní koeficient pro výpočet daně z nemovitosti v lokalitě Černošice- Mokropsy, Jedličkovy Lázně. Děkuji Velebová

Paní Velebová,
pro vyplnění daňového přiznání Vám sděluji následující koeficienty platné pro pozemky v Černošicích, tedy i v lokalitě Černošice - Mokropsy:

Koeficient podle § 11 odst. (3) písmeno a) je stanoven podle počtu obyvatel z posledního sčítání lidí a je pro Černošice 1,6.

Koeficient podle § 11 odst. (3) písmeno b) je stanoven obecně závaznou vyhláškou města Černošice č. 1/2008 a je 1,5.

Místní koeficient podle § 12 je stanoven obecně závaznou vyhláškou města Černošice č. 4/2011 a je 5.

Jana Ullrichová

8. 4. 2015
Přeji příjemné dopoledne, ráda bych Vás požádala o bankovní spojení pro platbu daně z nemovitosti, posílala jsem ji již v lednu na b.ú. 77550097629111/0710, platba se mi vrátila, všimla jsem si toho až dnes. děkuji za vaši odpověď, Eva Moravcová
Paní Moravcová,
daň z nemovitosti platíte Finančním úřadům, nikoli městu Černošice.
Údaje zjistíte ze složenky, kterou každoročně finanční úřady posílají, případně u správce daně - příslušného územního pracoviště.
Čísla účtů pro platby všech daní jsou uvedena na stránkách Finanční správy. Zde jsme dohledali, že číslo pro platby za nemovitosti na území Středočeského kraje je 7755-77628111/0710.
Jana Ullrichová
25. 3. 2015
Musim platit poplatek za popelnice mestu, kdyz ho jiz jednou platim v ramci podnajmu majiteli nemovitosti?

Platit místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadu je dáno ze zákona. Dle zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích a Obecně závazné vyhlášky města Černošice č. 4/2012 o místních poplatcích, je každá fyzická osoba, která má ve městě Černošice trvalý pobyt povinna platit tento poplatek. Pokud platíte nějaký poplatek v rámci nájemní smlouvy, je to na dohodě mezi Vámi a majitelem. Město Vám může vystavit pro majitele potvrzení, že zde v rámci trvalého pobytu řádně platíte poplatek za komunální odpad.

kontakt: financni@mestocernosice.cz, 221 982 518

Jana Ullrichová

Dagmar Ovečková, 20. 3. 2015

Stránka