Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Občanské průkazy, cestovní doklady apod.


 

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik měsíců má rok 

Stránka

Jak dlouho trvá vyhotovení cestovních dokladů? Děkuji

Dobrý den,

zákonná lhůta na zhotovení cestovního pasu ve standardní době je 30 dnů, ale běžně nám tyto doklady přicházejí  z výroby kolem 2 týdnů. Dále je možné požádat o cestovní pas ve zkrácené lhůtě, a ten je vyroben nejpozději do 6 pracovních dnů počítaných ode dne následujícím po dni podání žádosti. Pravidelně však tyto doklady přicházejí kolem 3 dnů.

Stanislav Herman, 10. 4. 2017
DOBRY VECER PROSIME O INFORMACI CO SE OBCANSKYCH PRUKAZU TYCE, KONCI NAM KONCEM CERVNA S MAMINKOU PLATNOST OP MAMCA JE JIZ V DUCHODU, ALE SLYSELA JSEM ZE BY SE V PRISTIM ROCE MELI DELAT NOVE S CIPEM, TO BUDEME MUSET OPET V PRISTIM ROCE ZNOVA NA VYMENU OP DEKUJI ZA ODPOVED

Dobrý den,

v současné době nemáme informaci o povinné výměně občanských průkazů za občanské průkazy s čipem a ani tuto povinnou hromadnou výměnu nepředpokládáme. Pokud vám končí platnost občanských průkazů v červnu, je zapotřebí provést jejich výměnu. Ideální je požádat cca 1 měsíc před koncem platnosti. Nejpozději však do 15 dnů od data expirace.

Stanislav Herman, 10. 4. 2017
Dobry den chtela bych se zeptat syn ma propadly pas ziji v uk a potrebovala bych vyridit novy doklad k vycestovani do ceske republiky jde to prosim vas i bez ditete.Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

v České republice lze vyřídit žádost o cestovní pas pouze za přítomnosti občana, pro který se doklad vyhotovuje (během žádosti se pořizuje biometrický snímek jeho obličeje). O cestovní pas však můžete požádat i prostřednictvím zastupitelského úřadu např. v Londýně. Pokud máte zájem o vyřízení žádosti prostřednictvím zastupitelského úřadu, kontaktujte přímo Vámi vybraný úřad, který Vám poskytne potřebné informace k vyřízení žádosti. Vyřízení žádosti o cestovní pas v zahraničí probíhá odlišně od jeho zpracování v ČR.

Stanislav Herman, 29. 3. 2017
Dobry den, pritel ztratil OP, pri novem.vyhotoveni si.musi nahlasit adresu na urad protoze je v pronajmu a tam se nahalsit nemuze.Je mozne i.kdyz bude.mit adresu na urade odcestovat na dovolenou? Nebo je lepsi sii.udelat pas?dekuji

Dobrý den,

na občanský průkaz s úřední adresou můžete cestovat naprosto totožně jako na občanský průkaz s klasickou adresou trvalého pobytu. Občan získá úřední adresu jako adresu svého pobytu na základě proběhlého správního řízení, kdy ho oprávněná osoba odhlásí z jeho předchozího místa trvalého pobytu. Příslušný úřad následně změnu zavede do informačního systému. Sám občan si úřední adresu ze svojí vlastní vůle určit nemůže. 

Stanislav Herman, 15. 3. 2017
Dobrý den, potřebuji nový cestovní pas a občanský průkaz. nevadí že budu žádat v jeden den. co potřebuji za doklady s sebou. děkuji za odpověď. s pozdravem Jan Prášek

Dobrý den,

žádost o cestovní pas a o občanský průkaz je možné podat současně. Při podání žádostí musí být alespoň jeden z dokladů platný. Pokud by doklady platné nebyly, je nutné předložit další doklad totožnosti např. rodný list. Pokud jsou Vaše osobní údaje stejné a nedošlo k žádné jejich změně, nemusíte již nic dalšího předkládat. Občané starší 15 let hradí při podání žádosti o cestovní pas správní poplatek ve výši 600 Kč. Na každou žádost si vezměte samostatné pořadové číslo.

Stanislav Herman, 23. 2. 2017
Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jestli už mám vystavený občanský průkaz. Žádost byla podaná dne 10.2.2017. Děkuji Kamila Homolová

Dobrý den,

Váš doklad ještě nebyl doručen ze Státní tiskárny cenin, proto neí připraven k vyzvednutí. Stav můžete sledovat na našich webových stránkách:

www.mestocernosice.cz/mesto/mestsky-urad/objednavani-klientu-a-informace-o-hotovych-dokladech/hotove-obcanske-prukazy/

Stanislav Herman, 20. 2. 2017
Dobry den chtel bych se zeptat na datum zhotoveni meho noveho obcanskeho prukazu .Dekuji

Dobrý den pane Brousku,

Váš občanský průkaz jsme ze Státní tiskárny cenin ještě neobdrželi. Žádost jste podal dne 25. 1. 2017. Dle tohoto data si můžete v níže uvedeném odkazu zkontrolovat, zda je pro Vás doklad připraven k převzetí. Běžně nám vyhotovené doklady přicházejí kolem 2 týdnů od podání žádosti. Lhůta stanovená ze zákona, ve které musí být doklad vyroben, je 30 dnů.

 

mesto/mestsky-urad/objednavani-klientu-a-informace-o-hotovych-dokladech/hotove-obcanske-prukazy/

Stanislav Herman, 1. 2. 2017
Dobrý den chceme cestovat s manželkou letadlem do Bulharska máme propadlé pasy již dlouho je nutné mít pasy? Děkuji za odpověď V. Klimt

Dobrý den,

Bulharsko se nachází v schengenském prostoru a tudíž by měl na cestování občanský průkaz stačit. Pokud chcete oficiální informaci o tom, na jaké doklady se dá do konkrétních zemí vycestovat, obraťte se na ministerstvo zahraničních věcí. My oficiální informace k této problematice nedostáváme.

Stanislav Herman, 23. 1. 2017
Dobrý den, potřebuji na léto vystavit cestovní pasy pro děti 10+7 let. Jak dlouho bude trvat vystavení a kolik Kč to bude stát? Děkuji I.N.

Dobrý den,

vystavení standardního cestovního pasu s biometrickými údaji trvá ze zákona 30 dnů, v současné době je od podání žádosti cestovní pas připraven k vyzvednutí za cca 18 dnů, záleží na tom, jak rychle je vyroben Státní tiskárnou cenin. Správní poplatek za dětský pas je 100,- Kč.

Stanislav Herman, 29. 12. 2016
Dobrý den, potřebovala bych vyřídit nový občanský průkaz pro maminku z důvodu změny trvalého bydliště.Mohu o něj požádat u Vás na úřadě v Černošicích? Máte tam bezbariérový přístup? (maminka je na vozíku) Máme se předem objednat? Děkuji

Dobrý den,

žádost o nový občanský průkaz lze vyřídit na všech úřadech obcí s rozšířenou působností. Oddělení osobních dokladů MěÚ Černošice sídlí v Podskalské 19, Praha 2, takže v budově úřadu v Černošicích bohužel žádost podat nelze. Budova v Podskalské bezbariérový přístup má a objednávat se není zapotřebí. V případě závažných zdravotních problémů, které by znemožnily příchod občana na úřad, zajišťujeme službu, kdy za občany jezdíme do místa jeho pobytu (to se musí nacházet na okrese Praha-západ). U takto vyřizovaných žádostí o nové OP je nutné počítat s určitou časovou prodlevou, jelikož se jedná o náročnější proces.

Stanislav Herman, 11. 10. 2016

Stránka