Občanské průkazy, cestovní doklady apod.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik měsíců má rok

Žádost na nový CD podána 14.6.2017

Dobrý den,

zda již máte doklad připravený k vyzvednutí poznáte na webových stránkách MěÚ Černošice (www.mestocernosice.cz) na odkazu v pravém sloupci "objednávání klientů, informace o hotových dokladech". Zde si najdete příslušný doklad a dle data podání žádosti zjistíte, zda je již připraven k vyzvednutí. Cestovní doklady přišly ze dne 6. 6. 2017.

Stanislav Herman, 26. 6. 2017
Dobrý den, chceme pas pro 10 letého vnuka, kterého máme svěřeného do péče. Co všechno k tomu potřebujeme? Děkuji

Dobrý den,

při podání žádosti o cestovní pas pro vnuka, kterého máte svěřeného do péče potřebujete:

a) rodný list vnuka

b) rozsudek soudu o svěření do pěstounské péče

c) souhlas zákonného zástupce nebo je-li nedohledatelný zákonný zástupce doloží se potvrzení od OSPODu o

neznámém pobytu matky i otce.

d) správní poplatek 100,- Kč.

Stanislav Herman, 26. 6. 2017
Dobrý den, Měl bych dotaz ohledně poničeného O.P.který má všechny údaje v pořádku,ale je nalomený a ohlý /spadl otci po sekačku/. Jestli má O.P. měnit a pokud ano tak jestli jsou nějaké náklady a když tak kolik cca.... děkuji Pechar

Dobrý den,

pokud je porušena celistvost občanského průkazu, měl byste ho vyměnit. Správní poplatek za nový OP je 100,- Kč. Poškození občanského průkazu je přestupek proti zákonu 328/1999 Sb., o občanských průkazech, a lze za něj uložit pokutu. Výše pokuty je odvozena od četnosti porušení zákona.

Stanislav Herman, 22. 5. 2017
Dobrý den, když je webcall pro zařízení cestovního pasu takhle plný, znamená to, že bez objednání bude problém pas udělat? Přidáváte při větší obsazenosti místa na webcall? Díky.

Dobrý den,

internetové objednávky mají omezené množství a to dvě místa za hodinu a proto jsou nejen na pasy ale i na všechny činnosti rychle zarezervované. Samozřejmně můžete přijít kdykoli v úředních hodinách. V posledním týdnu je zvýšený zájem o pasy a tak je možné sledovat na www.mestocernosice.cz i kolik je momentálně klientů v pořadí což je velmi šikovná možnost pro rozhodování k návštěvě na úřadu.

Stanislav Herman, 4. 5. 2017
Dobry den chtela jsem se zeptat zda jiz mam hotovy obcansky prukaz. Zadost byla podana 19.4.2017 v Praze 9 Vysocanech. Dekuji Katerina Krejskova

Dobrý den,

pokud jste podávala žádost na úřadě MČ Prahy 9 a máte doklad na stejném úřadě i vyzvednout, kontaktujte prosím s tímto dotazem úřad Prahy 9. Nemáme přehled o hotových dokladech jiných úřadů.

Stanislav Herman, 3. 5. 2017
Dobry den Mam takovu otazku: mam travaly pobut, jsem obcan Ukrainy,dostala nabitku prace pecovatelky ve Velke Bratani,bohuzel,trvaly pobyt jeste ne opravnuje k dlouhodobemu pobytu a prace v Britanii,kontrakt na pul roku.Ted ja mam zapotreby dodat alespon dva doklady totoznosti vydane v EU ja mam ridicki prukaz kteri dostala tady,mam karticku povoleni k pobytu,muzu zadat o cestovni pas?nebo co mam delat?cekam a budu rada za Vasi jaku koliv otpoved Nelia Kohut

Dobrý den,

o cestovní pas žádat nemůžete. Pokud máte povolení k pobytu vydané v ČR, nejste občankou našeho státu. Máte zde jen povolený pobyt. O cestovní pas mohou požádat pouze občané s naším státním občanstvím.

Stanislav Herman, 2. 5. 2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli se mnou jakožto s nezletilou osobou (je mi 14) muže jít vyřídit pas babička, případně co k tomu potřebuje? Nemá mě v péči jen jsou rodiče v práci.

Dobrý den,

babička s Vámi žádost o cestovní pas nevyřídí. Musí s vámi přijít jeden ze zákonných zástupců (otec či matka). Vezměte s sebou rodný list a předchozí pas, pokud již Vám byl nějaký vystaven. Zákonný zástupce musí mít platný doklad totožnosti.

Stanislav Herman, 2. 5. 2017
proč mě neplatí OP

Dobrý den,

platnost občanského průkazu dle zákona 328/1999 Sb.,o občanských  průkazech, končí z níže uvedených zákonných důvodů:

a) uplynutím doby v něm vyznačené,
b) ohlášením jeho ztráty, odcizení nebo zničení,
c) pozbytím státního občanství, úmrtím nebo právní mocí rozhodnutí soudu o prohlášení občana za mrtvého,
d) nabytím právní moci rozhodnutí o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
e) ukončením trvalého pobytu na území České republiky.

V případě neplatnosti OP je třeba požádat o nový doklad. Prostřednictvím emailové komunikace Vám nemohu k neplatnosti občanskému průkazu poskytnout bližší informace z důvodu ochrany osobních údajů.

Stanislav Herman, 25. 4. 2017
Jak dlouho trvá vyhotovení cestovních dokladů? Děkuji

Dobrý den,

zákonná lhůta na zhotovení cestovního pasu ve standardní době je 30 dnů, ale běžně nám tyto doklady přicházejí  z výroby kolem 2 týdnů. Dále je možné požádat o cestovní pas ve zkrácené lhůtě, a ten je vyroben nejpozději do 6 pracovních dnů počítaných ode dne následujícím po dni podání žádosti. Pravidelně však tyto doklady přicházejí kolem 3 dnů.

Stanislav Herman, 10. 4. 2017
DOBRY VECER PROSIME O INFORMACI CO SE OBCANSKYCH PRUKAZU TYCE, KONCI NAM KONCEM CERVNA S MAMINKOU PLATNOST OP MAMCA JE JIZ V DUCHODU, ALE SLYSELA JSEM ZE BY SE V PRISTIM ROCE MELI DELAT NOVE S CIPEM, TO BUDEME MUSET OPET V PRISTIM ROCE ZNOVA NA VYMENU OP DEKUJI ZA ODPOVED

Dobrý den,

v současné době nemáme informaci o povinné výměně občanských průkazů za občanské průkazy s čipem a ani tuto povinnou hromadnou výměnu nepředpokládáme. Pokud vám končí platnost občanských průkazů v červnu, je zapotřebí provést jejich výměnu. Ideální je požádat cca 1 měsíc před koncem platnosti. Nejpozději však do 15 dnů od data expirace.

Stanislav Herman, 10. 4. 2017