Pořádek ve městě, svoz odpadu aj. (Tech. služby)

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je pět plus jedna

Stránka

prosím o info proč se nevyváží kontejner v Ukrajinské/vedle zahradnictví/a kdo bude uklízet vznikající černou skládku na soukromém pozemku nad kontejnerem.Děkuji.

Kontejner v Ukrajinské ulici se vyváží 1x týdně. Okolí kontejneru je pravidelně 3x týdně uklízeno pracovníky technických služeb.

Naděžda Švehlová, 19. 4. 2017
Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď ohledně přidání odpadkových košů. Prosím, ještě bych se chtěla zeptat, jak obec vlastně řeší neuklizené psí výkaly? Situace mi přijde stále horší a zvláště s dětmi jsou některé úseky už opravdu neúnosné. Předpokládám, že obec na to má vyhlášku. Kontroluje třeba obecní policie lidi se psem, zda u sebe mají sáček na výkaly? Možná by to pomohlo... Děkuji!

Tento úklid řeší pracovníci technických služeb. Bohužel nám to ztěžuje práci zejména při udržování zelených pásů podél komunikací.

Město má obecně závaznou vyhlášku o ochraně veřejného pořádku -  vyhláška č. 1/2015 - ve které mimo jiné jsou v čl. IV. uvedeny i povinnosti osob v souvislosti s držením psů.

Po městě máme rozmístěno cca 180 odpadkových košů (převážná většina je opatřena i držákem na sáčky na psí exkrementy), které jsou pravidelně vyprazdňovány a  sáčky jsou doplňovány. Nyní budeme i koše opět přidávat, ale tím pravděpodobně tyto nepořádky nevyřešíme. Je to všechno pouze v lidech.

Městská policie, pokud  nepořádníky přistihne, toto samozřejmě na místě řeší, ale zda má občan na procházce se psem sebou i sáček na psí exkrement kontrolovat nemůže.

Naděžda Švehlová, 15. 2. 2017
Dobry den, jen bych chtela upozornit na rozbity/neuplny retarder v ulici Skolni, kousek nad sluzebnou Mestske policie. Dekuji M.

Děkujeme za upozornění. Uvolněný retardér jsme prozatím odstranili. Počítáme s opravou.

Naděžda Švehlová, 9. 2. 2017
Dobrý den, stále méně lidí uklízí po svých pejscích. Sama mám psa a řádně po něm uklízím, nicméně v Černošicích chybí dostatečný počet odpadkových košů a do soukromých popelnic za plotem se často člověk nedostane. Na koho je možné se obrátit s žádostí o umístění koše? Konkrétně bych chtěla jeden do naší Arbesovy ulice na konec směrem do ulice K Dubu, kam pejskaři často míří. Jeden je blízko ve Smetanově ulici, ale ten bohužel lidé ignorují. Děkuji.

Děkujeme za upozornění.

Odpadkové koše budou do této lokality přidány  během jarních měsíců.

Naděžda Švehlová, 9. 2. 2017
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na koho můžu směřovat žádost o přidělení IČP. Případně za jakých podmínek si můžeme zvolit číslo sami. Děkuji, Zdeněk Tesařík
Na stránkách odboru životního prostředí, oddělení péče o krajinu je umístěno Sdělení a metodický návod, vydaný odborem odpad Ministerstva životního prostředí k použití a případnému zvolení IČP, pokud nebylo přiděleno  Živnostenským úřadem. V případě nejasností lze kontaktovat Ing. Jansu 221 982 212, nebo Mgr. Haugvice 221 982 471
Naděžda Švehlová, 16. 1. 2017
Dobrý den, Na železničním mostě v Mokropsích(blíže ke Všenorům)stále chybí a to už poměrně dlouho jedna kovová tyč v zábradlí. Je to poměrně nebezpečné, neb by tudy mohlo vypadnout i dítě.(Výška v tomto místě, může být i více než 6 metrů).Je možné toto nebezpečné místo urychleně zabezpečit? Myslím, že by stačil i výplet drátem, alespoň dočasně. Díky

Děkujeme za upozornění, zábradlí je již opraveno.

Naděžda Švehlová, 30. 12. 2016
Dobrý den, letos v červnu jsme se odstěhovali z Černošic a chtěla bych se zeptat na koho se mám obrátit když potřebuji zjistit částku kterou jsme dlužní za svoz odpadu. Děkuji za odpověď Prosická Martina

Dobrý den,

tuto informaci Vám poskytne pí Dagmar Ovečková - tel. 221982518.

Naděžda Švehlová, 23. 11. 2016
Dobrý den, v pátek 26.8. se nám ztratila kočka, dá se zjistit, zda někdo neodklízel sraženou šedou kočku v okolí Slovenské ulice? Případně odchyt a odvoz do útulku? Děkuji moc, Adéla Čermáková

Je nám líto, ale žádné informace o Vaší kočičce nemáme. Kontaktovalli jsme i městskou policii, ale ani jim žádný nález hlášen nebyl a ani ze strany města neproběhl odchyt a odvoz do útulku.

Děkujeme.

Naděžda Švehlová, 1. 9. 2016
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik stojí kontejner na větve a na jak dlouho může být přistavěn? Děkuji

Cena za kontejner na bioodpad je 1.130,-Kč.

Kontejner Vám přistavíme na základě objednávky (objednávku je nutno uzavřít alespoň 2 dny předem), po dohodě Vám kontejner můžeme nechat do druhého dne. Cena přitom zůstává stejná.

Přistavení a odvoz kontejnerů provádíme zpravidla ve všedních dnech, výjimečně - jen pokud stačí kapacita - Vám můžeme kontejner ponechat i přes víkend. Cena opět zůstává stejná.

Naděžda Svehlová, 29. 6. 2016
Dobrý den, kde se v Černošicích nachází kontejnery na tříděný odpad, konkrétně plechovky?

Plechovky a ostatní kovový odpad můžete odevzdat ve sběrném místě v technických službách a v hasičárně v Mokropsích.

Děkujeme.

Naděžda Švehlová, 6. 6. 2016