rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

24. 8. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách až oblačno, k večeru ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Pořádek ve městě, svoz odpadu aj. (Tech. služby)

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Po kolika kolech jezdí motorka

Dobrý den. Mohu někde v Mokropsích odevzdat přepálený olej? Děkuji

Olej můžete odevzdat ve sběrném místě odboru technických služeb, Topolská 660.

Provozní doba sběrného místa: pondělí  8:00 - 17:00

středa  8:00 - 17:00

sobota 8:00 - 12:00

Bližší informace na telefonu 251 641 183

Naděžda Švehlová, 17. 8. 2017
Dobry den, prosim o pripevneni spadle cedule, oznacujici nazev ulice ... Hradecka. Na rohu Hradecke a Taborske. Dekuji MD.

Děkujeme za upozornění, ceduli připevníme.

Naděžda Švehlová, 8. 8. 2017
Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat na OZV 1/2015,která má omezovat časové používání hlučných domácích strojů,zda byla nahrazena novou vyhláškou(na web stránkách města Černošice jsem ji nenašla). MP mi bylo řečeno,že práce s hlučnými stroji jsou možné pouze ve všední dny 8-20 hod.Víkendy jsou vyloučeny. Děkuji Marcela Urbanová
Vážená paní Urbanová,

OZV 1/2015 o veřejném pořádku je stále platná, byla změněna dvěma následnými OZV - 3/2016 a 2/2017. Obě tyto vyhlášky jsou na webových stránkách města v záložce město Černošice - obecně závazné vyhlášky. Tyto vyhlášky však neměnily čl. III. odst. I. OZV 1/2015, který stále platí v původním znění (e_download.php?file=data/faq/odpoved1705_1.pdf&original=ozv_1_2015_scan.pdf) - sekat lze tedy v pracovní dny a v sobotu od 8 do 20 hod. V neděli je použití hlučných strojů a zařízení zakázáno.
Renáta Petelíková, 2. 8. 2017
Dobrý den, mám chatu v osadě Lavičky a rozbila se mi televize. Musím ji odvézt do Prahy do sběrného dvora nebo ji mohu odlolžit někde (kde ?) v Černošicích ? Poplatky za odpady řádné platím - pokud by to bylo v Černošicích musím mít sebou nějaké doklady ? O vlastnictví chaty a o zaplacení poplatků za odpady ? Děkuji. M. Wimmerová

Televizi můžete odložit ve sběrném místě v technických službách, Topolská. 660, Černošice a to v pondělí nebo ve středu od 8:00 do 17:00 nebo v sobotu od 8:00 do 12:00 hod. Doklady nepotřebujete.

Naděžda Švehlová, 29. 5. 2017
umístění kontejneru na velkoobjemový odpad - matrace?

Pro občany města je kontejner na velkoobjemový odpad  umístěn v areálu technických služeb, Topolská 660, provozní doba v pondělí a ve středu od 8:00 do 15:00 hod. nebo v sobotu od 8:00 do 12:00 hod.

Můžete také využít akce velkoobjemové kontejnery na jaře a na podzim. Bližší informace o těchto akcích naleznete na webu města v sekci technických služeb.

Naděžda Švehlová, 26. 5. 2017
Dobrý den, na jaký účet, s jakým variabilním symbolem a v jaké výši mám zaplatit poplatek za svoz komunálního odpadu? Na velmi nepřehledných stránkách to nemohu najít. Děkuji, Pavel Kopřiva Boleslavská 943 tel.: 605 834 082

Kontaktujte prosím pracovníky finančního odboru, kteří Vám potřebné údaje sdělí - tel. 221 982 518

Naděžda Švehlová, 17. 5. 2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda odvoz Bioodpadu (v bio popelnici) je zpoplatněn, popřípadě, kolik stojí a kdy a kde se platí. V loňském roce se biopopelnice vyvážela každou středu automaticky a bez poplatků. Nyní nám již 3x vyvezená nebyla a my nevíme proč. Býváme často v zahraničí, tak nám možná utekla nová pravidla svozu. Děkuji za odpověď

Svoz bioodpadu z nádob občanů probíhá každou středu v období od 1.3. do 14.12. Nádoba musí být připravena k odvozu nejpozději v 7:00 hod v den  svozu. Svoz probíhá až do odpoledních hodin.

Pokud u Vás svoz neproběhl, kontaktujte, prosím, firmu Rumpold - tel . 251 640 846.

Poplatek je součástí celkové platby za odpad, která je 600,- Kč za osobu trvale hlášenou nebo případně za objekt, ve kterém není nikdo trvale hlášen.

Naděžda Švehlová, 17. 5. 2017
prosím o info proč se nevyváží kontejner v Ukrajinské/vedle zahradnictví/a kdo bude uklízet vznikající černou skládku na soukromém pozemku nad kontejnerem.Děkuji.

Kontejner v Ukrajinské ulici se vyváží 1x týdně. Okolí kontejneru je pravidelně 3x týdně uklízeno pracovníky technických služeb.

Naděžda Švehlová, 19. 4. 2017
Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď ohledně přidání odpadkových košů. Prosím, ještě bych se chtěla zeptat, jak obec vlastně řeší neuklizené psí výkaly? Situace mi přijde stále horší a zvláště s dětmi jsou některé úseky už opravdu neúnosné. Předpokládám, že obec na to má vyhlášku. Kontroluje třeba obecní policie lidi se psem, zda u sebe mají sáček na výkaly? Možná by to pomohlo... Děkuji!

Tento úklid řeší pracovníci technických služeb. Bohužel nám to ztěžuje práci zejména při udržování zelených pásů podél komunikací.

Město má obecně závaznou vyhlášku o ochraně veřejného pořádku -  vyhláška č. 1/2015 - ve které mimo jiné jsou v čl. IV. uvedeny i povinnosti osob v souvislosti s držením psů.

Po městě máme rozmístěno cca 180 odpadkových košů (převážná většina je opatřena i držákem na sáčky na psí exkrementy), které jsou pravidelně vyprazdňovány a  sáčky jsou doplňovány. Nyní budeme i koše opět přidávat, ale tím pravděpodobně tyto nepořádky nevyřešíme. Je to všechno pouze v lidech.

Městská policie, pokud  nepořádníky přistihne, toto samozřejmě na místě řeší, ale zda má občan na procházce se psem sebou i sáček na psí exkrement kontrolovat nemůže.

Naděžda Švehlová, 15. 2. 2017
Dobry den, jen bych chtela upozornit na rozbity/neuplny retarder v ulici Skolni, kousek nad sluzebnou Mestske policie. Dekuji M.

Děkujeme za upozornění. Uvolněný retardér jsme prozatím odstranili. Počítáme s opravou.

Naděžda Švehlová, 9. 2. 2017