rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

25. 6. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, k večeru na JV až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C, na JV kolem 33°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Pořádek ve městě, svoz odpadu aj. (Tech. služby)

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk prstů na jedné ruce

Stránka

Dobrý den, mám chatu v osadě Lavičky a rozbila se mi televize. Musím ji odvézt do Prahy do sběrného dvora nebo ji mohu odlolžit někde (kde ?) v Černošicích ? Poplatky za odpady řádné platím - pokud by to bylo v Černošicích musím mít sebou nějaké doklady ? O vlastnictví chaty a o zaplacení poplatků za odpady ? Děkuji. M. Wimmerová

Televizi můžete odložit ve sběrném místě v technických službách, Topolská. 660, Černošice a to v pondělí nebo ve středu od 8:00 do 17:00 nebo v sobotu od 8:00 do 12:00 hod. Doklady nepotřebujete.

Naděžda Švehlová, 29. 5. 2017
umístění kontejneru na velkoobjemový odpad - matrace?

Pro občany města je kontejner na velkoobjemový odpad  umístěn v areálu technických služeb, Topolská 660, provozní doba v pondělí a ve středu od 8:00 do 15:00 hod. nebo v sobotu od 8:00 do 12:00 hod.

Můžete také využít akce velkoobjemové kontejnery na jaře a na podzim. Bližší informace o těchto akcích naleznete na webu města v sekci technických služeb.

Naděžda Švehlová, 26. 5. 2017
Dobrý den, na jaký účet, s jakým variabilním symbolem a v jaké výši mám zaplatit poplatek za svoz komunálního odpadu? Na velmi nepřehledných stránkách to nemohu najít. Děkuji, Pavel Kopřiva Boleslavská 943 tel.: 605 834 082

Kontaktujte prosím pracovníky finančního odboru, kteří Vám potřebné údaje sdělí - tel. 221 982 518

Naděžda Švehlová, 17. 5. 2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda odvoz Bioodpadu (v bio popelnici) je zpoplatněn, popřípadě, kolik stojí a kdy a kde se platí. V loňském roce se biopopelnice vyvážela každou středu automaticky a bez poplatků. Nyní nám již 3x vyvezená nebyla a my nevíme proč. Býváme často v zahraničí, tak nám možná utekla nová pravidla svozu. Děkuji za odpověď

Svoz bioodpadu z nádob občanů probíhá každou středu v období od 1.3. do 14.12. Nádoba musí být připravena k odvozu nejpozději v 7:00 hod v den  svozu. Svoz probíhá až do odpoledních hodin.

Pokud u Vás svoz neproběhl, kontaktujte, prosím, firmu Rumpold - tel . 251 640 846.

Poplatek je součástí celkové platby za odpad, která je 600,- Kč za osobu trvale hlášenou nebo případně za objekt, ve kterém není nikdo trvale hlášen.

Naděžda Švehlová, 17. 5. 2017
prosím o info proč se nevyváží kontejner v Ukrajinské/vedle zahradnictví/a kdo bude uklízet vznikající černou skládku na soukromém pozemku nad kontejnerem.Děkuji.

Kontejner v Ukrajinské ulici se vyváží 1x týdně. Okolí kontejneru je pravidelně 3x týdně uklízeno pracovníky technických služeb.

Naděžda Švehlová, 19. 4. 2017
Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď ohledně přidání odpadkových košů. Prosím, ještě bych se chtěla zeptat, jak obec vlastně řeší neuklizené psí výkaly? Situace mi přijde stále horší a zvláště s dětmi jsou některé úseky už opravdu neúnosné. Předpokládám, že obec na to má vyhlášku. Kontroluje třeba obecní policie lidi se psem, zda u sebe mají sáček na výkaly? Možná by to pomohlo... Děkuji!

Tento úklid řeší pracovníci technických služeb. Bohužel nám to ztěžuje práci zejména při udržování zelených pásů podél komunikací.

Město má obecně závaznou vyhlášku o ochraně veřejného pořádku -  vyhláška č. 1/2015 - ve které mimo jiné jsou v čl. IV. uvedeny i povinnosti osob v souvislosti s držením psů.

Po městě máme rozmístěno cca 180 odpadkových košů (převážná většina je opatřena i držákem na sáčky na psí exkrementy), které jsou pravidelně vyprazdňovány a  sáčky jsou doplňovány. Nyní budeme i koše opět přidávat, ale tím pravděpodobně tyto nepořádky nevyřešíme. Je to všechno pouze v lidech.

Městská policie, pokud  nepořádníky přistihne, toto samozřejmě na místě řeší, ale zda má občan na procházce se psem sebou i sáček na psí exkrement kontrolovat nemůže.

Naděžda Švehlová, 15. 2. 2017
Dobry den, jen bych chtela upozornit na rozbity/neuplny retarder v ulici Skolni, kousek nad sluzebnou Mestske policie. Dekuji M.

Děkujeme za upozornění. Uvolněný retardér jsme prozatím odstranili. Počítáme s opravou.

Naděžda Švehlová, 9. 2. 2017
Dobrý den, stále méně lidí uklízí po svých pejscích. Sama mám psa a řádně po něm uklízím, nicméně v Černošicích chybí dostatečný počet odpadkových košů a do soukromých popelnic za plotem se často člověk nedostane. Na koho je možné se obrátit s žádostí o umístění koše? Konkrétně bych chtěla jeden do naší Arbesovy ulice na konec směrem do ulice K Dubu, kam pejskaři často míří. Jeden je blízko ve Smetanově ulici, ale ten bohužel lidé ignorují. Děkuji.

Děkujeme za upozornění.

Odpadkové koše budou do této lokality přidány  během jarních měsíců.

Naděžda Švehlová, 9. 2. 2017
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na koho můžu směřovat žádost o přidělení IČP. Případně za jakých podmínek si můžeme zvolit číslo sami. Děkuji, Zdeněk Tesařík
Na stránkách odboru životního prostředí, oddělení péče o krajinu je umístěno Sdělení a metodický návod, vydaný odborem odpad Ministerstva životního prostředí k použití a případnému zvolení IČP, pokud nebylo přiděleno  Živnostenským úřadem. V případě nejasností lze kontaktovat Ing. Jansu 221 982 212, nebo Mgr. Haugvice 221 982 471
Naděžda Švehlová, 16. 1. 2017
Dobrý den, Na železničním mostě v Mokropsích(blíže ke Všenorům)stále chybí a to už poměrně dlouho jedna kovová tyč v zábradlí. Je to poměrně nebezpečné, neb by tudy mohlo vypadnout i dítě.(Výška v tomto místě, může být i více než 6 metrů).Je možné toto nebezpečné místo urychleně zabezpečit? Myslím, že by stačil i výplet drátem, alespoň dočasně. Díky

Děkujeme za upozornění, zábradlí je již opraveno.

Naděžda Švehlová, 30. 12. 2016

Stránka