Řidičské průkazy, registrace a převody vozidel aj.

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má rok ročních období

Stránka

Potřebuji si vyměnit řidičský průkaz. Musím si fotografii přinést nebo je možné ji udělat přímo na úřadu?

Dobrý den,

průkazovou fotografii můžete pořídit u nás na úřadu v Podskalské 19, kde je v čekárně v 1. patře umístěná foto kabina.

Stanislav Herman, 19. 4. 2017
Dobrý den, je potřeba při výměně ŘP osobní jednání nebo stačí pouze doklady k tomu potřebné a pověřená osoba? Děkuji

Dobrý den,

o nový ŘP musíte žádat osobně, vyhotovený ŘP je možné vyzvednout na základě úředně ověřené plné moci.

Stanislav Herman, 30. 3. 2017
Dobrý den, musím měnit v současné době řidičský průkaz vydaný v roce 2012? Děkuji Sladká

Dobrý den. Na řidičském průkazu máte uvedenou dobu platnosti. Pokud je vydán v roce 2012 tak jej samozřejmě měnit nemusíte , zkontrolujte si dobu platnosti.

Stanislav Herman, 28. 2. 2017
Dobrý den, v minulosti mi ukradli s jinými doklady i řidičský průkaz. Krádež ŘP jsem na DI nenahlásila, neboť jsem dlouhodobě aktivně neřídila. Krádež byla nahlášena pouze na PČR. Teď bycch chtěla po absolvování kondičních jízd začít aktivně řídit. Můžete mi poradit jaký mám zvolit postup? Děkuji, s pozdravem, Patková

Dobrý den. Dostavíte se na oddělení ŘP a požádáte o vystavení nového ŘP. Potřebujete platný OP, 1 x foto. při žádosti nahlásíte ztrátu ( krádež) ŘP.

Stanislav Herman, 20. 2. 2017
Dobrý den, končí mi platnost řidičského průkazu,kde si mohu nechat udělat výměnu,bydliště mám v Chýni na Praze-západ. Děkuji za odpověď Michaela Blašková

Dobrý den,

žádost o nový ŘP vyřídíte v Podskalské 19, Praha 2, 1. patro, je zde vyvolávací systém, vezměte si prosím lísteček číslem příslušné agendy. Úřední hodiny pro klienty máme PO, ST 8.00-17.00 a UT, CT, PA 8.00-12.00.

Stanislav Herman, 2. 2. 2017
Dobrý den, byl mi odebrán řidičský průkaz na 12 měsíců za řízení kdy mi byl zadržen řidičský průkaz a nyní po polovině trestu jsem zažádal o prominutí zbytku trestu. Jaké budu potřebovat doklady či potvrzení o navrácení řidičského průkazu? Děkuji a s pozdravem Skokan

Dobrý den,

po požádání o prominutí poloviny trestu je třeba doložit:

- výpis z evidenční karty řidiče ( z registru , kam patříte )

- posudek o zdravotní způsobilosti, vydaný lékařem

- dopravně psychologické vyšetření

Stanislav Herman, 12. 1. 2017
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při změně trvalého bydliště je nutné vyměnit řidičský průkaz? Děkuji Ortova

Dobrý den,

při změně trv. bydliště, pokud jste se tedy nepřestěhovala v rámci obce, je nutné řp vyměnit.

K jeho výměně potřebujete aktuální fotografii, řp a občanský průkaz.

Stanislav Herman, 9. 1. 2017
Dobrý den. Ráda bych se zeptala, jestli už mám vystavený řidičský průkaz. Žádost byla podaná dne 07.12.2016. Děkuji Věra Třísková.

Dobrý den,

Váš ŘP ještě nebyl doručen Státní tiskárnou cenin na úřad, není tedy připraven k vyzvednutí. Stav můžete sledovat na našem webu:

www.mestocernosice.cz/mesto/mestsky-urad/objednavani-klientu-a-informace-o-hotovych-dokladech/hotove-ridicske-prukazy/

Stanislav Herman, 21. 12. 2016
Dobrý den, Co je potřeba k mezinárodnímu ŘP a jak rychle ho umíte vydat? Díky

Dobrý den,

mezinárodní řidičký průkaz se vydává na počkání (pokud údaje v českém ŘP odpovídají skutečnosti- např. není změněno trv. bydliště, jméno, ap.).

K vydání  potřebujete: občanský průkaz, český řidičský průkaz, 1x aktuální dokladové foto, 50,- Kč na správ. poplatek.

Stanislav Herman, 21. 10. 2016
Dobrý den, prosím jaký formulář si mam stáhnout a vyplnit k zapsání tažného zařízení. Předem děkuji za odpověd

Dobrý den, na zápis tažného zařízení použijete "žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel", která je k dispozici v čekárně.

Stanislav Herman, 8. 11. 2016

Stránka