Drobné investiční záměry

Uváděny jsou menší a středně velké záměry a investice, jejichž realizaci lze předpokládat ve střednědobém horizontu (cca do pěti let) a jejichž náklady nepřesáhnou částku 2 mil. Kč, včetně záměrů, jejichž realizaci je zčásti nebo zcela schopen zajistit odbor Technické služby. O realizaci bude rozhodnuto dle finančních a kapacitních možností, s posouzením dalších technických, majetkoprávních a jiných okolností, a dle stanovení priority.

Záměry již realizované najdete zde: Dokončené drobné investiční záměry (od r. 2011)

Veřejné osvětlení

• dobudování veřejného osvětlení parkoviště v Karlštejnské ulici
  • výstavba veřejného osvětlení u chodníku v Poštovní ulici mezi ul. Fügnerova a Riegrova
  • doplnění veřejného osvětlení do Fügnerovy a Riegrovy ulice
  • dodatečné osvětlení vybraných přechodů pro chodce
  • další úpravy a doplnění osvětlení dle pasportu Odboru investic a správy majetku     (např. VO v ul. Střední III. etapa (Gogolova - Čajkovského), VO v ul. Gogolova, VO v ul. Vrážská (Klatovská - V Rybníčkách), VO v ul. Vrážská (Poštovní - Karlštejnská), VO v ul. Karlštejnská, VO v ul. Mýtě a další)

Místní komunikace a chodníky

• místo pro přecházení v ul. Školní
  • pěší propojení ul Poštovní - V Horce (schody)
  • pěší propojení ul. Komenského a parkoviště u Penny marketu
  • oprava schodů v uličce mezi ulicemi Poštovní a V Horce
  • chodník Říční (kolem kontejnerů k přejezdu)
  • chodník Vrážská (pravá strana, 2 úseky - od Riegrovy a od V Rybníčkách, levá strana - u Kravčíků)
  • chodník Táborská (Domažlická - centrum Vráž)
  • chodník Pod Višňovkou (K Lesíku - za první zatáčku)

Městská zeleň

• úprava zeleně a dovybavení valu od pláže podél fotbal. hřiště (Mokropsy)
  • obnova lesoparku Na Vírku (část na pozemcích města) - kácení, prořez a náhradní výsadba, k realizaci cca v prvním čtvrtletí 2017 - textová zpráva, grafická studie

Základní umělecká škola (ZUŠ)

• výměna oken a dveří v objektu hlavní budovy (zlepšení tepelně-izolačních vlastností)
  • výměna svítidel v hlavní budově
  • změna způsobu vytápění (tepelné čerpadlo pro oba objekty?)

Ostatní

• vyhlídka na skále nad jezem u žel. mostu (viz Veřejná prostranství)
  • posun zábradlí u jezu
  • nafukovací hala u ZŠ Komenského (výhledově)
  • úprava/rozšíření vybraných kontejnerových stání ve městě (dle průzkumu)
  • úprava šachet na kolektoru mezi jezem a sportparkem (viz Veřejná prostranství)
  • rekostrukce a zkvalitnění prostor Technických služeb a budovy "Dipra" v Srbské ul.

Likvidace dešťových vod a protipovodňová ochrana

• Odvodnění ulice Srbská
  • Dešťová kanalizace ve Vrážské ulici (v souvislosti s rekonstrukcí krajské silnice II/115)
  • Mobilní zábrana v ulici Na Drahách u pláže - ochrana obyt. oblasti a sport. zařízení