Černošice
Černošice

Velmi tajemný černošický sirotčinec paní Majerové

Kdy: 25. 1. 2020 16:00

Kde: Klub Ferenc Futurista

Velmi tajemný černošický sirotčinec paní Majerové 1

Filozof, prozaik a dramatik Petr Koťátko a výtvarná umělkyně Eva Koťátková čtou, inscenují a podrobně popisují knihu Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové. Příběh se odehrává v současnosti ve starém černošickém domě, o němž je známo, že v letech 1913–1920 sloužil jako sirotčinec.

Typ akce: ostatní (přednáška)

Dávná historie ožívá v záhadné postavě paní Majerové, která prochází domem a zahradou a ujímá se jejich obyvatel stejně jako před sto lety malých chovanců svého ústavu. To se stane i Aničce, šestiměsíční holčičce, jejíž rodiče dům dnes vlastní, i jejich dvěma pejskům a želvímu mládenci. Všichni jsou vtaženi do každodenního chodu ústavu, a tím i do víru událostí, v nichž jim nezbývá než mluvit lidskou řečí a čelit nástrahám a hrozbám doléhajícím na dům z minulosti.
Hororový příběh Petra Koťátka doplňují veršované pasáže, nechybí ani základní reálie týkající se dějiště příběhu doprovázené fotografiemi, to vše prostoupeno křehkými ilustracemi autorovy dcery, výtvarnice Evy Koťátkové.  Více ZDE

Další informace

Adresa místa konání

Klub Ferenc Futurista, Vrážská 324, Černošice, 252 28

Organizátor

Klub Ferenc Futurista
Datum vložení: 14. 1. 2020 14:33
Datum poslední aktualizace: 14. 1. 2020 14:37
Autor: Ing. Pavla Nováčková