Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

 

Kalendáře vedení města

Kalendář schůzí vedení

Aktuální počasí

Počasí dnes:

19. 12. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a na východě i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Ostatní, různé - návrhy, školky, volby, úz. plán aj.


 

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik je pět plus jedna 

Stránka

Dobrý den.Obracím se na Vás znovu s dotazem, zda by nemyl možné v ulici Vrážská, konkrétně před domem č.p. 327 povolit ve dnech pracovního klidu a o svátcích parkování (cca 6-8 parkovacích míst) na neomezenou dobu. V pracovní dny je parkování omezeno na 2 hodiny, což je opodstatněné vhledem k tomu, že zde parkovala vozidla lidí, kteří dál do Prahy pokračovali vlakem.Svoji žádost opírám i o svou osobu. Jsme ročník 43, před 5 lety jsem ovdověla, a ne v moc dobrém zdravotním stavu. Ve dnech pracovního klidu za mnou jezdí přátelé, kteří mi se vším pomáhají a starají se o mně. Děkuji za pochopení. Králíková Jana

Dobrý den,
na Váš dotaz neexistuje jednoznačná odpověď. Nicméně už jsme to zvažovali a rada se přiklonila k tomu to neměnit, a to z vícero důvodů. I o víkendu fungují provozovny, kterým chceme pomoci tím, že jejich klienti mají kde zaparkovat. I o víkendu by hrozilo, že tam na celý den zaparkuje auto z Prahy, sundá kola ze střechy, nebo že tam na celý den zaparkuje člověk, který pracuje o víkendu (řidič, kuchař atd. atd.)... i když jistě menší riziko, přece ale je. A v neposlední řadě, pokud máme od lidí realisticky očekávat, že budou pravidla dodržovat, tak musejí být ta pravidla jednotná, jednoduchá, zapamatovatelná.... - čili důvod, mít to ve všech oblastech s 2hodinovým parkováním stejně nastaveno.
Nicméně rozhodně to není černobílé a jak jsem psal výše, už jsme o tom mluvili, není to poprvé, co to někdo navrhuje, jistě to má reálný základ, jen jsme se zatím dohodli, že spíš vidíme jako převažující důvody k tomu, abychom to neměnili. Za sebe slibuji, že o tom budu ještě přemýšlet a taky se snažit se tam občas o víkendu podívat (ale reálné hodnocení má asi smysl až po konci rekonstrukce krajské silnice). Formální posouzení případně dělá rada města.

S pozdravem,

Mgr. Filip Kořínek, 24.10.2018
Dobry den, chci se zeptat kde zde na strankach najdu aktualni rozbor kvality pitne vody v obci. Predem dekuji za odpoved.

Dobrý den,

na stránkách mesto/mestsky-urad/struktura-informace-odboru/odbor-investic-a-spravy-majetku/ je v sekci vodné a stočné poslední aktuální rozbor vody.

Dokument přímo je zde.

S pozdravem,

Veronika Roubíčková, odbor investic a správy majetku, 19.03.2018
Dobry den, prave jsem se vratila od skoly a chtela jsem se zeptat, zda ulice K lesiku je stale jednosmernna. Mam to stesti, ze casto vidam jak jezdi auta i nahoru. Stejne tak i dnes. Tim, ze vyjedou hned u MP, tak se ptam, nastala zmena? Diky za odpoved. M

Dobrý den,

ulice k Lesíku v horní části je stále jednosměrná. Často dochází k tomu, že někdo značku z místa odstraní a pohodí ji nedaleko. MP vždy dá značku zpátky na místo. Občas je v rozpisu služeb naplánovaný dohled nad dodržováním zákazu vjezdu a strážníci již několik řidičů odměnili za nerespektování pokutou.

S pozdravem

O. Klimsza, velitel MP, 22.12.2017
Dobrý den, nevím kdo spravuje podchod a schodiště na nádraží žel. st. Černošice...zajímá mě, zda by nebylo možné zajistit na schodiště do podchodu rampu/skluz (nejen) pro kočárky. Tak jak to je ve stanici Černosice-Mokropsy. Děkuji Markéta D.

Dobrý den,

Rada města se možností instalace rampy již zabývala a jednala o ní se SDŽC, jež je správcem. Taková instalace by však nesplňovala současné technické normy a pro současný stav schodiště není možná.
Martin Šebek, odbor informatiky, 14.12.2017
DOBRY VECER, PROSIM O ZPROVOZNENI SVETEL NA NADRAZI CERNOSICE. DNES A NEJEN DNES ve 20:30 NA NADRAZI BYLA TOTALNI TMA, JDE O BEZPECI NAS VSECH. PREDEM DEKUJI, S POZDRAVEM O. MLYNKOVA

Dobrý den,
 
osvětlení nástupišť na vlakových zastávkách je v kompetenci Správy železniční dopravní cesty. Budeme kontaktovat jejich zástupce a požádáme je o zajištění nápravy.

Jiří Jiránek, vedoucí odboru investic a správy majetku, 14.09.2017
Dobrý den. Prosím o informaci, zda se ještě konají sbírky pro Charitu Broumov, případně i datum. Děkuji

Dobrý den,

sbírky se stále ještě konají, většinou 2 do roka, jedna před prázdninami (letošní proběhla v pátek 9. a 10.6.) a jedna v období před Vánoci, a to před Domem s pečovatelskou službou.

Lze však celoročně využít červených kontejnerů umístěných u Domu s pečovatelskou službou (Vrážská 1805), u pošty (Poštovní 228) a u Technických služeb (Topolská 660).

S pozdravem,

 

Martin Šebek, 15.06.2017
Dobrý den, dnes ráno tj 3.5.2017 cca. v 7:30 hod byla v oblasti ulice Arbesova přerušena dodávka pitné vody. Chtěl bych se informovat, zda se jednalo o plánovaný výpadek či nikoli. Pokud se jednalo o plánované přerušení dodávky, pak mi uniká smysl zasílaných sms. Každý den chodí několik nevýznamných sdělení, ale takto důležité informace dopředu nevíme. Prosím o odpověď. Děkuji a přeji pěkný den Jan Drbohlav
Dobrý den,
odstávka vody nebyla plánována. Byla způsobena přerušením dodávky elektřiny společností ČEZ Distribuce do přečerpávací stanice Vráž v Karlické ulici. Kvůli přerušení dodávky elektřiny přestala fungovat čerpadla a voda se tak nedostala do vodovodů v horní části města, kam se čerpá tlakově. Ihned po výpadku elektřiny jsme zajistili diesel agregát, na který byla čerpadla přepojena a dodávka vody násl. obnovena.
S pozdravem,
Jiří Jiránek, odbor investic a správy majetku, 03.05.2017
dobrý den, rád bych se informoval, kde na vašich stránkách najdu nabídky volných, pracovních míst - pokud jsou zrovna. Na ÚP Praha západ jsem obdržel informaci, že snad jsou u vás nějaká, volná místa a rád bych se přihlásil do VŘ. Děkuji a jsem s pozdravem Beza

Dobrý den,

aktuální nabídka volných pracovních míst je vyvěšena na úřední desce (mesto/uredni-deska/), a to pod tématem "Výběrová řízení na volná pracovní místa", po jehož rozbalení se Vám objeví aktuálně vyhlášená výběrová řízení.

S pozdravem,

Martin Šebek, 01.02.2017
Dobry den, rada bych se zeptala, kdo rozhoduje o vysi skolneho v cernosickych skolkach. A na zaklade ceho je vyse skolneho stanovena? Zarazi me, ze skolne je o desitky procent vyssi nez napr. v Praze (napr. Praha 4, Praha 7). Dekuji

Dobrý den,

stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání se řídí zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiné vzdělávání (školský zákon), v platném znění, a prováděcím předpisem ke školskému zákonu -vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění.

2.1 Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání.

a) Výši úplaty za předškolní vzdělávání v mateřské škole stanovuje ředitel mateřské školy na období každého školního roku a zveřejňuje ji na přístupném místě v MŠ nejpozději do 30. června předcházejícího školního roku. V případě přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v průběhu školního roku oznámí vedoucí učitelka mateřské školy stanovenou výši úplaty zákonnému zástupci při přijetí dítěte.

b) Úplata za předškolní vzdělávání je úplatou měsíční.

c) Úplata za předškolní vzdělávání se stanovuje na období celého školního roku.

d) Nejvyšší možná úplata vychází ze skutečných průměrných měsíčních neinvestičních nákladů na dítě v kalendářním roce předcházejícím kalendářnímu roku, v němž se úplata stanoví.

e) Nejvyšší možná úplata se stanoví jako 50 % skutečných průměrných měsíčních neinvestičních nákladů mateřské školy, které připadají na předškolní vzdělávání dítěte v mateřské škole v uplynulém kalendářním roce. Před určením procentního podílu jsou z uvedených nákladů odečteny náklady, na jejichž úhradu byly použity finanční prostředky poskytnuté ze státního rozpočtu.

f) Úplata za předškolní vzdělávání se netýká školního stravování; do nákladů, z nichž se vypočítá nejvyšší možná úplata za předškolní vzdělávání, se nezahrnují náklady na poskytování školního stravování.

g) Počtem dětí rozhodným pro určení nejvyšší možné úplaty je počet dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání pro daný školní rok.

 

Stručně řečeno tedy výši úplaty stanovuje ředitel MŠ na základě skutečných neinvestičních nákladů školy, přičemž nejvyšší možná úplata nesmí přesáhnout   50%  průměrných měsíčních neinvestičních nákladů.


S pozdravem

Lenka Kalousková, radní pro oblast školství, 22.10.2016
Dobrý den, zasílám návrh "vybavení" parku Berounka. 2,3 venkovní pevné grily a u toho stoly s lavicema a 2 fotbalové brány. Aneb víkendová relaxační zóna :-). Jana Jasková

Děkujeme za návrhy!

O umístění 2 stolů je již rozhodnuto, jsou zakoupeny, jen se ještě ladí jejich přesné umístění a dlažba pod nimi.
O venkovním pevném grilu ani fotbalových branách jsme zatím neuvažovali, ale vezmeme v potaz. Gril by možná byl trochu v rozporu s tím, že město vyhlásilo výzvu k podávání nabídek na provozování občerstvení v tomto místě (neměli bychom mu hned začít brát potenciální zákazníky).
Co se týče fotbalových bran, zvážíme nákup přenosných branek. Pevně umístěné by mohly vadit některým způsobům využití sportparku (městské slavnosti apod.). Snad by ty přenosné někdo neodnesl až za hranice města...

Ještě jednou děkujeme, vítáme každý nápad.

Filip Kořínek, starosta, 14.10.2016

Stránka