Interaktivní mapový systém MISYS-WEB

Misys - WEB
návod k použití a vstup do aplikace

Ještě než začnete:
  • Co můžete po vstupu do aplikace dělat?
    • zobrazit katastrální mapu, ortofotomapu nebo územní plán
    • vyhledat parcelu podle parcelního čísla nebo evidenčního čísla budovy
    • zobrazit výpis parcely
    • vyhledat budovy podle poštovní adresy
    • měřit vzdálenosti a plochy
    • zvýraznit požadované plochy pomocnou kresbou (linií i plošně) a následně popsat
    • vytisknout vybrané území až do formátu A0

• Kliknutím na ikonu s otazníkem zobrazíte nápovědu. Nápověda Vám usnadní práci s aplikací.
     Nápověda

• Každou změnu výběru vrstvy (např. katastrální mapa, územní plán, ortofotomapa) v pravém panelu (Téma) potvrďte kliknutím na blikající "oko" (obnovení obrazu).
     Obnovení obrazu

• Pokud se Vám nepodařilo zvolenou vrstvu zobrazit na obrazovce, zkontrolujte, zda máte zatržené konkrétní území v záložce Území v pravém panelu.
     Výběr území

• Kliknutím na ikonu u názvu vrstvy získáte v novém okně základní informace o datech a legendu.
     Legenda

• Ikony lemující hlavní okno aplikace umožňují základní práci s daty. Po najetí myší na ikony se zobrazí jejich funkce.

• V levém horním rohu jsou na liště záložky s nabídkou dalších funkcí (SPI, územní plány obcí, adresní body). Tyto se ovládají ikonami, které se zobrazí po otevření záložky.
    • SPI - dohledání parcely v mapě a základní informace o parcele
    • Územní plány obcí - práce s územním plánem
    • Adresní body - dohledání adresy v mapě nebo určení adresy zadaného místa v mapě

• V mapě se lze posunovat pomocí myši (pohyb myší plus držení levého tlačítka či pohyb myší a držení Ctrl+Alt) nebo šipek na monitoru.
       #
     #    #
       #

• Výšky vrstevnic lze zjistit pomocí tlačítka identifikace. Po zmáčknutí tohoto tlačítka se v pravém panelu zobrazí nabídka "výška vrstevnic" a "výška bodů". Zvolíme "výška vrstevnic" a najetím kurzoru nad požadovanou vrstevnici a následným klikem na ni se v konzole vypíše její výška.
     Identifikace

• Je nutné mít zapnutou Javu Sun (http://java.sun.com)
    • nastavení v Internet Exploreru: Volba, Nástroje, Možnosti Internetu, Upřesnit, Java (Sun) - Nastavení v IE
    • nastavení v Mozille: Volba, Nástroje, Možnosti... , Obsah, Povolit Javu - Nastavení v Mozille