Bezbariérová doprava pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P

Bezbariérová doprava pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 1

Rada Středočeského kraje schválila zachování bezbariérové dopravy na objednávku pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým bydlištěm na území obcí v těsném okolí Prahy.

Dopravu na rozhraní kraje a hlavního města budou zajišťovat 2 dopravci s 35 speciálně upravenými vozidly.

Podrobné informace lze nalézt na webových stránkách www.bezba.cz.

Základní podmínky služby​

• Klient je držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P (průkaz bude kontrolovat i řidič)
  • Klient má trvalé bydliště na území Prahy nebo Středočeského kraje
  • Klienti z vybraných blízkých obcí (včetně Černošic) mohou využívat jízd do Prahy a zpět i jízd po Praze; ​
  • Klienti s bydlištěm mimo vybrané obce mohou využívat jen jízdy po Praze

Jak si objednat jízdu

• Služba je poskytována jen pro registrované klienty
  • Registrace je jednorázová - klient uvede adresu trvalého bydliště, číslo průkazu ZTP a další údaje. Registrace se provede na webové stránce
  • Registraci lze provést i předem bez současného objednání jízdy
  • Objednávky lze provést prostřednictvím formuláře na webové stránce, telefonicky (tel.: 234 705 572) či e-mailem na bezbadoprava@ropid.cz
  • Jízdy objednávejte v předstihu - u jednorázových jízd ideálně cca 1 měsíc předem

Pokud potřebujete pomoci s registrací nebo objednáním jízdy, neváhejte se obrátit na asistentku vedení města Černošice, paní Jitku Drahokoupilovou, na tel. 221 982 530.

Datum vložení: 15. 12. 2021 9:00
Datum poslední aktualizace: 27. 9. 2022 10:57