Nová sazba poplatku za komunální odpad

Nová sazba poplatku za komunální odpad  1

Od r. 2021 je nová sazba poplatku za komunální odpad 840,- Kč na poplatníka a rok

V prosinci byla schválena zastupitelstvem města nová OZV č. 3/2020 o místních poplatcích.

Hlavní změnou je nově stanovená sazba místního poplatku za komunální odpad na částku 840,- Kč na poplatníka a rok.

Poplatníkem je fyzická osoba, která má v Černošicích trvalý pobyt a také fyzická osoba, která má ve městě ve vlastnictví stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, ve kterých není hlášena k pobytu žádná fyzická osoba.

Při stanovení výše poplatku se vychází z údajů za předchozí rok, tedy rok 2019.  Vedení města plánuje možnost změny systému tak, že místo „na hlavu“, s pravidelným svozem bez dalších podmínek, by město přešlo na diferencovaný systém, kdy si každý poplatník může vybrat velikost popelnice a frekvenci svozu, a od toho je odvozena cena služby. Takový systém je modernější, spravedlivější, více motivuje k třídění a úspoře nákladů. Vhodným datem ke změně systému ovšem bude nejdříve 1. červenec 2022, kdy skončí současná tříletá smlouva se svozovou firmou.

Datum vložení: 6. 1. 2021 11:07
Datum poslední aktualizace: 6. 1. 2021 11:29
Autor: Ing. Jana Ullrichová

Výtvarná soutěž v knihovně: ocenění