Odborné ošetření památného jilmu v Černošicích

Odborné ošetření památného stromu jilmu habrolistého (Ulmus minor) rostoucího na okraji chatové oblasti Na Vírku

V rámci projektu „Zdravé stromy pro zítřek“ pořádaného Nadací Partnerství, využilo Město Černošice možnosti bezplatného ošetření černošického památného stromu jilmu habrolistého (Ulmus minor) rostoucího na okraji chatové oblasti Na Vírku. Dřevina dominující levému břehu Berounky je svým věkem 150 let a výškou 19 m velmi cenná z přírodního, historického i kulturního hlediska. Mírně narušená vitalita stromu bude zajištěna zdravotním řezem větví hrozící pádem a lokálním odstraněním větví v koruně pro větší stabilizaci dřeviny. Odborné ošetření památného stromu provedou certifikovaní arboristé K. D. Peřina, M. Hrubín a V. Kropáč ve středu 26. 6. 2013 v 9:00.

Plánovaný termín 3. 6. 2013 byl odložen z důvodu rozsáhlých regionálních povodní, které postihly i povodí řeky Berounky včetně památného stromu.

Datum vložení: 28. 5. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2017 23:02