Přerušení zájmových a sportovních činností v městských zařízeních aj.

V úterý 10.3.2020 od 18:00 proběhla telekonference členů rady města a rozhodli jsme o následujících dílčích opatřeních, která považujeme za opodstatněná v souladu s kroky české vlády a veškerými dostupnými informacemi, s cílem zpomalit a omezit šíření nákazy koronavirem.

V úterý 10.3.2020 od 18:00 proběhla telekonference členů rady města a rozhodli jsme o následujících dílčích opatřeních, která považujeme za opodstatněná v souladu s kroky české vlády a veškerými dostupnými informacemi, s cílem zpomalit a omezit šíření nákazy koronavirem.

ČR čelí riziku kritického zahlcení zdravotnického systému při rychlém šíření infekce, která je pro některé nakažené smrtelně nebezpečná. Považujeme za odpovědnost nás všech tomu bránit.

1. Počínaje středou 11.3. pozastavíme veškeré zájmové aktivity pro děti (mladší 18 let) ve sportovní hale i v městském sále, a to bez ohledu na počet účastníků. Doporučujeme všem soukromým provozovatelům sportovních zařízení, aby postupovali obdobně.1) Počínaje
  2. Žádáme zrušit veškeré sportovní turnaje, bez ohledu na počet účastníků, protože by docházelo ke kontaktu osob z různých částí republiky, což představuje velmi vysoké riziko.
  3. Konání sportovních aktivit pro dospělé v městských prostorách (hala, sál) ponecháváme zatím na rozhodnutí a odpovědnosti organizátorů. I zde doporučujeme minimalizovat rizika.
  4. Nestanovujeme zatím žádná výslovná omezení pro venkovní aktivity v městském sportovním areálu (vč. atletického oválu), ve venkovním prostředí je riziko infekce nižší. Doporučujeme i zde přijmout vhodná opatření.
  5. Pro veškeré případně pokračující aktivity platí, že důrazně apelujeme na všechny občany, aby se jich neúčastnili, pokud se v posledních 14 dnech pohybovali kdekoliv v zahraničí nebo byli v užším kontaktu s někým z postižených oblastí.

Dále:
- V souladu s rozhodnutím vlády zatím nebude omezován provoz městských školek, ale situaci budeme pečlivě sledovat.
- Doporučujeme odložit návštěvy městského úřadu a jiných veřejných služeb, pokud je to možné.

Děkujeme za pochopení a za důslednost a ohleduplnost v této velmi složité a rizikové situaci pro celou naši komunitu.

(Na základě projednání s radními sepsal starosta F. Kořínek)
Datum vložení: 10. 3. 2020 20:08
Datum poslední aktualizace: 10. 3. 2020 20:18