Snížení ceny o 6,75 mil. Kč v historicky první černošické e-aukci na stavební práce

Veřejnou zakázku na rekonstrukci ulice Komenského, kde byla původně odhadovaná hodnota zakázky 15,31 milionů Kč (vč. DPH), se podařilo díky dobře připravenému zadávacímu řízení a následné elektronické aukci snížit až na 8,56 milionů Kč. Dosažená úspora tak činí přes 44 % z původní hodnoty zakázky dle projektového rozpočtu, což představuje celých 6,75 milionů korun.
Aukci předcházela celodenní práce hodnotící komise, která nabídky pečlivě zkontrolovala, než je posunula do dalšího kroku, kde se již soutěží pouze o nejnižší cenu. Formální a kvalifikační podmínky splnilo 14 firem, tři nabídky musely být vyřazeny. Nabídnuté ceny v této chvíli sahaly od 10,1 až do 15,2 milionů korun. V samotné elektronické aukci pak cena spadla po velkém boji za necelou hodinu až na konečných 8,56 mil. Kč. Soutěže se zúčastnila i řada z největších českých stavebních firem. Vítězem se po adrenalinovém finiši aukce stala společnost Strabag a.s.
Na rekonstrukci Komenského ulice získaly Černošice evropskou dotaci z Regionální operačního programu Střední Čechy, která činí 72,5% tzv. způsobilých nákladů. Čistá úspora města bude vzhledem ke způsobu výpočtu dotace činit nejméně 3 miliony Kč.

Datum vložení: 14. 2. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2017 23:02