Rekonstrukce komunikací

Plán na rok 2021

Plán na další roky

K Lesíku - zadáno zpracování PD; předpoklad realizace v r. 2022

parkoviště v ul. Pod Školou - bude zpracována PD; předpoklad realizace v r. 2022

Strakonická - situace, kompletní dokumentace

Voskovcova - situace, koordinační situace

Jahodová - situace, kompletní dokumentace

Olbrachtova

V Dolích -V Dolích - 1. část , V Dolích - 2. a 3. část - upravuje se PD

Arbesova

Smetanova

U Vodárny  - realizace v návaznosti na vodovod a kanalizaci (čeká se na novou dotační výzvu)

Ulice a chodníky určené k rekonstrukci v násl. letech (není stanoven termín)

Chodníky:

• chodník Mateřídoušková
  • chodníky podél silnice II/115

"Developerské" (povinnost realizace před výstavbou domů) - mimo rozpočet města

• Javorová
  • Akátová
  • nám. 5. května, Příbramská, Strakonická
  • Werichova, K Dubu

Shrnutí za rok 2020

Shrnutí za rok 2019

• v červnu dokončena Kollárova (uhrazeno dle plánovací smlouvy ze soukromých zdrojů)

Shrnutí za rok 2018

• odvodnění komunikace Pod Višňovkou

Shrnutí situace a výsledků roku 2017

Z prostředků města proběhla v roce 2017 rekonstrukce dalších 3 ulic a 1 chodníku z původního balíku tzv. velkého třesku.

Jednalo se o ulice Čajkovského, Domažlická, Mládežnická (pouze oprava povrchu místo původně plánované rekonstrukce ul. Tolstého) a chodník podél ul. Dobřichovická. U chodníku bylo realizováno také nové veřejné osvětlení.

Shrnutí situace a výsledků roku 2016

Z prostředků města proběhla v roce 2016 rekonstrukce dalších 8 ulic a 3 chodníků z původního balíku tzv. velkého třesku.

(detaily veřejné zakázky zde)

Shrnutí situace a výsledků roku 2015

V roce 2015 byla nejdříve dokončena rekonstrukce ulice Dr. Janského, započatá již v roce 2014. Následně proběhla rekonstrukce ulic Na Drahách a Ukrajinská, pro které město získalo dotaci z titulu povodňových škod. V létě a na podzim pak další rekonstrukce, viz níže uvedený seznam.

Rekonstrukce ulic Ukrajinská a Na Drahách

Z prostředků města proběhla v roce 2015 rekonstrukce dalších 9 ulic z původního balíku tzv. velkého třesku.

Shrnutí situace a výsledků roku 2014

Od července 2014 probíhala rekonstrukce nejdelší místní komunikace - ulice Dr. Janského, a to v celé délce od Hotelu Kazín až po mokropeskou pláž. V rámci projektu bylo upraveno také parkoviště u pláže. Dokončeno bylo počátkem r. 2015.

Rekonstrukce místní komunikace ul. Dr. Jánského

Shrnutí situace a výsledků roku 2013

Ve výběrovém řízení na 1. etapu rekonstrukcí komunikací v roce 2013 v elektronické aukci zvítězila společnost Ekostavby Louny. V samostatném výběrovém řízení na stavbu dešťové kanalizace a vodovodu v ulici Pardubická a dešťové kanalizace přes pozemky pod základní školou zvítězila společnost Stavitelství Řehoř.

Dále bylo vypsáno výběrové řízení na rekonstrukci místních komunikací (Berounská, Jedlová, Chrudimská, Slunečná, Střední a Libušina), ve kterém zvítězila spol. Robstav stavby k.s, která nabídla provedení díla za celkovou cenu 3 815 880,- Kč.

Celková výše všech zakázek je cca 29 mil. Kč.

Financování staveb bylo zajištěno z úvěru, jehož přijetí schválilo zastupitelstvo 11. 10. 2012, a to až do výše 35 mil. Kč se splatností 10 let.

Projektová dokumentace jednotlivých komunikací (realizace v roce 2013)

Ulice, které nebyly vybrány k rekonstrukci plně hrazené z prostředků města (v rámci projektu "velký třesk") a na jejichž výstavbě se podíleli občané v rámci programu rekonstrukcí ulic se spolufinancováním ze strany občanů

Shrnutí situace a výsledků roku 2012

Seznam komunikací k rekonstrukci v roce 2012

Výběrové řízení na stavební firmu na všechny zařazené ulice pro rok 2012 s výjimkou Komenského (realizováno samostatně) a Pardubické (odloženo na podzim, podmíněně) vyhrála společnost PSVS a.s.. V elektronické aukci 26. dubna bylo dosaženo úspory -14% proti projektovému rozpočtu, což ale znamená cenu vyšší než byl původní předpoklad. Z tohoto důvodu z 19 původně vybraných ulic byly dvě vyřazeny - ul. Pod Višňovkou a ul. K Lesíku - město využilo svého práva zúžit rozsah projektu až o 20% jeho celkové hodnoty.

Rozhodnutím rady města dále došlo ke změně, kdy místo zamýšlené rekonstrukce Pardubické ulice (odložena kvůli získání vodoprávního povolení k vybudování dešťové kanalizace) byly k realizaci vybrány ulice V Mýtě a Berounské. Jejich realizace se ale vinou problémů se stavební firmou a vlivem klimatických podmínek nakonec dokončí až v roce 2013. Poslední změnou bylo vyřazení Gogolovy ulice kvůli zjištěným závadám na dešťové kanalizaci, jejíž oprava musí rekonstrukci samotné komunikace předcházet - byla nahrazena posledním chybějícím krátkým úsekem ulice Měsíční (spojka do Slunečné) .

Projektová dokumentace jednotlivých komunikací (realizace v roce 2012)

Souhrnné informace a analýzy k projektu Velký třesk

Podklady, popis záměru, studie

Aktualizované materiály:

Pasport komunikací zařazených do záměru rekonstrukce:

Za tuto stránku odpovídá F. Kořínek