Úřední hodiny pro odbor územního plánování (Černošice) pouze: Středa 8:00 – 17:00 – telefonní hovory + osobní návštěvy

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví

Oddělení

Potřebuji si zařídit ...

Agendy sociálních věcí a zdravotnictví

Činnost odboru

• Odbor zajišťuje komplexní výkon státní správy obce s rozšířenou působností na úseku sociálních věcí. Podrobný popis činností najdete na podstránkách jednotlivých oddělení
  • Na úseku zdravotnictví zajišťuje tyto činnosti:
    • Vydává označení vozidla praktického lékaře ve službě.
    • Vydává žádanky a recepty s modrým pruhem na léčebné prostředky obsahující psychotropní a omamné látky (tzv. opiátové recepty).
    • Vede evidenci vyhledávání, ochrany, využívání a dalšího rozvoje přírodních léčivých zdrojů, zdrojů přírodních minerálních vod a lázeňských míst.
    • Vede agendu přestupků na úseku vyhledávání, ochrany, využívání a dalšího rozvoje přírodních léčivých zdrojů, zdrojů přírodních minerálních vod a lázeňských míst.

Standardy kvality sociálně - právní ochrany dětí

Standardy kvality sociálně-právní ochrany se staly novelou zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, v platném znění, závazným kritériem pro poskytovatele sociálně-právní ochrany. Obsah standardů kvality sociálně-právní ochrany dětí je určen v § 9a, odstavci 4 výše uvedeného zákona.

Standardy kvality sociálně-právní ochrany se zaměřují na popis činností, které poskytovatel (MěÚ Černošice) provádí ve vztahu ke klientům. V praxi to znamená, že poskytovatel formuluje různé pracovní postupy, různá nařízení apod., která popisují systém práce ve vztahu k cílové skupině. U prováděných činností přitom zohledňuje zavedenou praxi a zákonné požadavky. Úkolem MěÚ Černošice je naplňovat tyto definované požadavky.

Na zavádění standardů kvality sociálně-právní ochrany do praxe se na MěÚ Černošice podílejí všichni zaměstnanci oddělení sociálně právní ochrany dětí, oddělení sociální prevence a oddělení náhradní rodinné péče. Jedná se o práci dlouhodobého charakteru, která se neustále vyvíjí a nikdy nekončí, neboť kvalitu lze zvyšovat neustále.

Standardy kvality sociálně-právní ochrany dětí

Kompletní verze Standardů kvality SPOD MěÚ Černošice, včetně příloh, je veřejnosti k dispozici prostřednictvím vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí, oddělení náhradní rodinné péče, oddělení sociální prevence a vedoucí odboru.

Za tuto stránku odpovídá: Mgr. Štěpánka Boková

Městský kalendář

Březen2019

Kalendáře vedení města

Kalendář schůzí vedení

Počasí dnes:

20. 3. 2019

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno. Denní teploty 6 až 10°C. Noční teploty 2 až -2°C.

100let

V obrazeGoogle playApp Store