ZUŠ Černošice - přístavba

Ověřovací studie (1.33 MB)

17. července 2023 byla městem Černošice vyhlášena soutěž o návrh (dle pravidel České komory architektů ČR) na přístavbu Základní umělecké školy. Cílem bylo vybrat nejvhodnější architektonický návrh a zároveň tým architektů, který následně projekt zpracuje.

Tisková zpráva o vyhlášení soutěže (888.46 kB)

Kompletní podklady k soutězi na Profilu zadavatele

6. září soutěžní porota vyhodnotila 49 předložených portfolií a vybrala 6 architektonických ateliérů, které vyzvala k předložení samotného soutěžního návrhu. Viz Tisková zpráva (150.87 kB) (ze dne 18. 9. 2023). Vítězný návrh porota vybírala 20. prosince 2023.

foto

Odborná porota posuzovala celkem 5 předložených návrhů (šestý ateliér nepodal návrh včas a v souladu s podmínkami soutěže musel být vyloučen, aniž by návrh mohl být posouzen).

Porota v anonymním hodnocení (tj. bez znalosti autora) jako vítězný vybrala návrh č. 2.  Následně, po ukončení posuzování a hlasování, bylo odkryto, že autorem je ateliér re:architekti studio s.r.o. Všechny návrhy a jejich hodnocení naleznete v Katalogu soutěže.

Katalog architektonické soutěže Přístavba ZUŠ Černošice Typ: PDF dokument, Velikost: 21.87 MB

Shrnutí soutěže z pohledu radního Šimona Hradilka Typ: PDF dokument, Velikost: 672.37 kB

Komentář k soutěži od ZUŠ Černošice Typ: PDF dokument, Velikost: 98.16 kB

pristavba zus od vilypristavba zus shorapristavba zus vstup

Dalším krokem bude jednání s architekty o uzavření smlouvy na zpracování projektové dokuemntace, včetně možných úprav návrhu dle připomínek města a ZUŠ. Realizace stavby bude záviset nejen na projednání se všemi dotčenými orgány a osobami a získání stavebního povolení, ale i na financích - prvotní odhad nákladů činí cca 63 mil Kč.

Za tuto stránku odpovídá F. Kořínek

Autor: Radim Jasek