Modernizace veřejného osvětlení

Název a reg. číslo projektu, žádost o dotaci, rozhodnutí nebo smlouva:

• Modernizace VO ve městě Černošice - 1. etapa
  • Registrační číslo projektu: 2182000660
  • Dne 18. 10. 2023 byla podána žádost o dotaci v rámci shora uvedeného programu administrovaného MPO; žádost podána odsouhlasenou externí společností.
  • Dne 13. 11. 2023 byla žádost akceptována, začátkem roku doložena poskytovateli dotace dokumentace z výběrového řízení; dne 20. 3. 2024 bylo vydáno Rozhodnutí o poskytnutí dotace  a byla zahájena vlastní realizace

Stručný popis projektu

Práce spočívající v renovaci části sítě VO zahrnují výměnu stávajících výbojkových svítidel (v počtu 429 ks) za nová se zdrojem LED s regulací světelného toku a provedení dokladujících světelně technických výpočtů prokazujících splnění požadovaných světelně-technických požadavků a úsporu spotřeby elektrické energie.

Plán modernizace

Poskytovatel dotace, operační program, číslo výzvy:

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Náklady celkem (předpokládané), výše dotace a spoluúčast:

Náklady celkem:

4 875 001, 67 Kč

Výše přiznané dotace:

2 616 240,- Kč

Spoluúčast města:

2 258 761, 67 Kč

Termíny realizace projektu:

Koncem roku 2023 bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele a došlo k podpisu smlouvy o dílo. Následně byly dokumenty z VŘ předloženy poskytovateli dotace, po schválení (březen 2024) byla zahájena realizace. Vybraným dodavatelem je společnost Elektroštika, spol. s.r.o.