Cestu do Prahy zkomplikují uzavírky

Cestu do Prahy zkomplikují uzavírky 1

Cesta autem z Černošic do Prahy bude od 9. března výrazně komplikovanější. Bude uzavřena Karlická ulice pod železničním podjezdem v Radotíně, a to kvůli výměně mostu v rámci optimalizace železničního koridoru. Neprůjezdná zůstane až do konce roku. Od 15. 3. do 30. 4. bude zcela uzavřena také silnice II/116 z Řevnic na Mníšek pod Brdy

Řidiči se buď budou muset Radotínu zcela vyhnout, nebo využít značenou objížďku nahoru kolem radotínské cementárny, nájezdem na městský okruh a po něm na dálniční estakádu nad Radotínem a u Zbraslavi sjet na Strakonickou, nebo po okruhu na druhou stranu na Stodůlky, Řeporyje nebo Prahu 6, případně přes Barrandov na Barrandovský most a Smíchov.
Popřípadě projet Radotínem, i když s omezeními. „Radotínského starostu a také vedoucího oddělení dopravy Policie ČR jsem požádal o podporu v tom, aby při schvalování objízdných tras bylo myšleno na černošické obyvatele a nebyla vnitřní část Radotína pro průjezd zcela uzavřena, jak se v prvních chvílích snad zvažovalo,“ uvedl černošický starosta Filip Kořínek.
Další možností tedy bude projet Radotín po vedlejších místních komunikacích, ve směru na Prahu po odbočení směrem na Lochkov hned první odbočkou vpravo do ulice Prvomájová a z té na železniční přejezd u Portlandu (s často staženými závorami) nebo až úzkému podjezdu u Janky, kde ale bude střídavý provoz.
V ranních a odpoledních špičkách bude nutné očekávat na obou problematických místech značná zdržení, mimo špičku by trasa mohla být přijatelnou variantou.

Objízdné trasy uzavírky podjezdu železničního mostu v Radotíně najdete ZDE

• Aby toho nebylo málo, neprůjezdná bude brzy i Choteč na silnici 101, tedy jedna z používaných náhradních tras do Prahy bez průjezdu Radotínem. Z Třebotova na Ořech bude případně nutné najet o 2 km více trasou přes Chýnici. V Chotči se bude stavět nový mostek přes Radotínský potok. Uzavírka má platit od 1. 4. do 30. 10.
  • Od 15. 3. do 30. 4. bude zcela uzavřena také silnice II/116 z Řevnic na Mníšek pod Brdy, a to z důvodu sanace záchytného systému podél vozovky. Oficiální objízdné trasy pro automobily do 7,5 tuny jsou vedeny přes Hostomice a Dobříš, ve směru od Prahy přes Černolice a Všenory. Od 1. 5. do 31. 10. se počítá už jen s částečnou uzavírkou, resp. omezením pouze na osobní automobily a nákladní auta do 7,5 tuny, maximální délka vozidla nesmí přesáhnout 6 metrů. V uzavřených úsecích bude doprava řízena semafory.

Datum vložení: 27. 2. 2020 9:50
Datum poslední aktualizace: 27. 2. 2020 10:02