Další elektronické aukce plynu a elektřiny?

Upozorňujeme, že v současné době několik místních domácností navštívili zástupci další společnosti, která organizuje elektronické aukce na nákup energií.

Upozorňujeme, že v současné době několik místních domácností navštívili zástupci další společnosti, která údajně organizuje elektronické aukce na nákup energií, konkrétně byla zmíněna společnost Terra Group. Tato aktivita neprobíhá ve spolupráci s městem, se společností nemáme žádné zkušenosti, a nesouvisí nijak s předchozími aukcemi organizovanými společností eCENTRE (nejedná se např. o druhé kolo apod.).

Obecně i nadále doporučujeme elektronické aukce občanům jako dobrý nástroj k dosažení lepších nákupních cen. Na trhu působí různí organizátoři, mezi kterými mohou domácnosti svobodně vybírat. Doporučujeme přiměřenou obezřetnost. Například u smluv podepisovaných přímo v domácnosti je důležité ohlídat uvedení přesného data, jinak není možné využít zákonného práva odstoupení od smlouvy do 14 dní bez udání důvodu.

Aukcí organizovaných ve druhé polovině roku 2013 společností eCENTRE s podporou města se zúčastnilo celkem cca 510 černošických domácností. V současné době se už jen v několika jednotlivých případech dořešují administrativní záležitosti.

Filip Kořínek

Datum vložení: 16. 1. 2014 0:00