Dr. Moucha znovu jmenován ředitelem Základní školy

Rada města na své mimořádné schůzi ve čtvrtek 12.7. zrušila konkurz na místo ředitele ZŠ a jmenovala ředitelem dosavadního ředitele Dr. Z. Mouchu.

Rada města na své mimořádné schůzi ve čtvrtek 12.7. zrušila konkurz na místo ředitele ZŠ a jmenovala ředitelem dosavadního ředitele Dr. Z. Mouchu, a to na dobu určitou do vyhlášení nového konkurzu. Neformálně a mimo usnesení se členové rady shodli, že nový ředitel by měl nastoupit za 2-3 roky.

Pan Moucha původně po dohodě s městem již loni oznámil svůj ochod do penze, ale když byl (mj. také kvůli novele školského zákona) vyhlášen konkurz, nakonec se do něj na základě velké podpory svého pedagogického sboru a řady dalších přihlásil rovněž. V konkurzu se o místo ucházelo celkem 8 kandidátů, 4 nejlepší podle konkurzní komise se pak představili radě města. Rada, které přísluší právo a povinnost konečného rozhodnutí, se věcí zabývala na třech svých schůzích (25.6., 2.7. a 12.7.), proběhla i řada dalších schůzek a diskuzí, ale nedošlo ke shodě o jmenování žádného z kandidátů na zákonem stanovené období 6 let.

Po dohodě s panem Mouchou nakonec rada zvolila řešení na 2-3 další roky, které vyhovuje jak vedení města tak samotnému panu řediteli, jehož dlouholeté práce pro školu si velmi vážíme. V rámci konkurzu byla prezentována také řada navrhovaných změn a dalších zlepšení v naší škole, o jejichž realizaci bude vedení města s panem ředitelem a celým vedením školy i nadále aktivně komunikovat.

Filip Kořínek, starosta města

Datum vložení: 13. 7. 2012 0:00