Ředitelka ZŠ Černošice oznámila odstoupení z funkce

PhDr. Romana Lisnerová po roce končí ve své funkci ředitelky základní školy Černošice

PhDr. Romana Lisnerová 30. června oznámila svůj odchod z funkce ředitelky základní školy Černošice. Pro informaci přetiskujeme její dopis rodičům, kde své rozhodnutí zdůvodnila. Rada města se vzniklou situací samozřejmě intenzivně zabývá.

Vážení rodiče,

skončil školní rok, ve kterém se v naší škole mnohé změnilo. Děkuji všem, kteří jakkoliv konstruktivně přispěli k tomu, aby v Černošicích byla lepší škola s kvalitnějším vzděláváním pro děti. Kromě zajištění běžných povinností (výuka, zápisy do prvních tříd, příprava na střední školy atd.) se v tomto školním roce povedlo položit základy k moderní efektivní výuce (matematika prof. Hejného, kritické myšlení, metoda CLIL), zavést užitečné třídní schůzky ve třech, připravit školu na preciznější individuální přístup (jak pro žáky s handicapem, tak pro žáky mimořádně nadané) a v neposlední řadě započít stavební práce hned na třech frontách (půdní vestavba, fasáda a okna školy, sportovní hala).

Přes vlny emocí a katastrofické předpovědi, které nástup nového vedení provázely, po celý rok škola řádně plnila své povinnosti, i když dílčím nedostatkům nebo chybám jsme se nevyhnuli.

Během školního roku jsem vzhledem ke složité situaci několikrát zvažovala, že školu opustím, ale s ohledem na žáky a některé spolupracující kolegy jsem vždy zůstala. Čelila jsem osobním útokům, šíření nepravd, polopravd, kritice, celé sérii podnětů na různé kontroly a inspekce. Ráda bych Vás ujistila, že celou dobu bylo mým zájmem pouze to, aby naše škola fungovala dobře, a nasazovala jsem pro tento cíl veškeré své znalosti a dovednosti.

Vygradování stížností a udání v posledním měsíci školního roku mě pak utvrdilo v přesvědčení, že již není v mých silách nadále pokračovat v práci pro černošickou školu a že je správné soustředit svoji energii tam, kde bude pozitivně přijata.

Přeji všem žákům, rodičům i učitelům do nového školního roku takovou školu, která bude poskytovat kvalitní vzdělávání a bude fungovat v lepší atmosféře, než tomu bylo doposud. Pro příští rok předávám školu se zajištěnou kapacitou vyučujících, sestavenými úvazky, s rozpisem vyučovacích předmětů pro jednotlivé ročníky a s řádně vedeným účetnictvím a dokumentací.

Závěrem bych Vás všechny chtěla požádat o podporu nového vedení školy, a to jak dočasně jmenovaného, tak vzešlého z následného konkurzu. Je to nezbytná podmínka pro harmonický rozvoj vašich dětí i školy jako celku.

S přátelským pozdravem a přáním hezkého léta

Romana Lisnerová

Datum vložení: 1. 7. 2015 0:00