Výsledek konkurzu na ředitele ZŠ Černošice

Ředitelkou základní školy byla na základě konkurzního řízení jmenována paní
Mgr. Ludmila Zhoufová. Gratulujeme a těšíme se na spolupráci.

Do konkurzního řízení na místo ředitelky/ředitele ZŠ Černošice se přihlásilo 9 kandidátů. Sedmičlenná odborná konkurzní komise byla složená dle školského zákona ze dvou zástupců zřizovatele a po jednom zástupci kraje, České školní inspekce, školské rady, zaměstnanců školy a ředitele srovnatelné školy. Ke konkurzu byli dále přizváni tři nezávislí odborníci, ovšem bez práva hlasovat. Poprvé se komise sešla v půli října a zkontrolovala náležitosti přihlášek – jedna byla vyřazena, protože nesplňovala základní podmínky. Osm kandidátů bylo pozváno k osobnímu pohovoru na 4. listopadu. Komisaři nejdříve hodnotí, které účastníky konkurzu považují za vhodné kandidáty. Ty, které sítem projdou, následně seřadí podle získaného bodového hodnocení od jednotlivých členů komise. Výsledkem je doporučení pro zřizovatele. Komise vyhodnotila pouze 2 kandidáty jako vhodné, na základě bodového hodnocení zněl výsledek takto: 1. Ludmila Zhoufová, 2. Pavlína Seidlerová. S tímto doporučením konkurzní komise následně pracovala rada města, která si obě kandidátky pozvala na osobní pohovor na schůzi rady. Paní L. Zhoufová již řadu let na naší škole učí a od září letošního roku je také zástupkyní. Paní P. Seidlerová byla v minulosti zástupkyní v Dobřichovicích, následně ředitelkou v Řevnicích, kde ve funkci skončila před dvěma měsíci. Rada města na své schůzi 23. listopadu potvrdila doporučení konkurzní komise a ředitelkou ZŠ Černošice jmenovala paní Ludmilu Zhoufovou, a to s platností od 1. ledna. Věříme, že nová ředitelka školy a její tým budou v příštích letech pracovat v pozitivní a konstruktivní atmosféře. Zároveň věříme, že se novému vedení školy bude ve spolupráci s učiteli, dalšími zaměstnanci školy, rodiči i s vedením města dařit rozvíjet kvalitu vzdělávání našich dětí tím správným směrem. Paní Zhoufové ke jmenování ředitelkou školy blahopřejeme a těšíme se na spolupráci.

Filip Kořínek, Lenka Kalousková

Datum vložení: 24. 11. 2015 0:00