Začíná "horké období" uzavírek silnic v okolí Černošic

Objízdná trasa Radotína od 9. března 2020

Od 9. března do konce roku se uzavře průjezd pod železničním mostem v centru Radotína. Podrobnosti v přílohách a doporučení k průjezdu Radotínem v textu níže. (Kvůli stejné stavbě budou také v příštích měsících výluky na železniční trati, resp. provoz po jedné koleji.)

Další silniční uzavírky:

- Od 16. března do 14. června se uzavře silnice mezi Třebotovem a Chýnicí (přinejmenším v první fázi nepůjde ani projet na Třebotov kolem rybníka pod Roblínem a třebotovského hřbitova).

- Od 16. března do 30. dubna bude uzavřena silnice z Řevnic na Mníšek.

Pokračování v letních měsících:

- Od 15. června, až bude otevřen průjezd z Třebotova na Chýnici (viz výše), bude uzavřen průjezd obcí Choteč (mezi Třebotovem a Ořechem, kvůli tamní stavbě nového mostu).

- Současně, také během letních prázdnin, bude uzavřena silnice mezi Třebotovem a Radotínem. V tomto období bude zřejmě opět uzavřena silnice kolem roblínského rybníka na Třebotov, aby zde mohl jezdit linkový autobus. Na Prahu tímto směrem tedy bude potřeba jet horem, přes Roblín a Kuchař.

Pro rychlou orientaci doporučujeme první přílohu, resp. obrázek se znázorněním doporučené objízdné trasy Radotína - nahoru přes Lochkov na městský okruh a tunelem přes dálniční křižovatku na Lahovický most u Zbraslavi, nebo přes Barrandov na Smíchov/Jižní spojku.  Kompletní přílohy (projekt dopravních opatření) jsou na konci aktuality.

Uzavírky v okolí Třebotova jsou shrnuté po jednotlivých etapách v poslední příloze níže.

Dále připojujeme text z článku z Informačního listu Černošice březen 2020:

Cestu do Prahy zkomplikují uzavírky

Cesta autem z Černošic do Prahy bude od 9. března výrazně komplikovanější. Bude uzavřena Karlická ulice pod železničním podjezdem v Radotíně, a to kvůli výměně mostu v rámci Optimalizace železničního koridoru. Neprůjezdná zůstane až do konce roku.

Řidiči se buď budou muset Radotínu zcela vyhnout nebo využít značenou objížďku nahoru kolem radotínské cementárny, nájezdem na městský okruh a po něm na dálniční estakádu nad Radotínem a u Zbraslavi sjet na Strakonickou, nebo po okruhu na druhou stranu na Stodůlky, Řeporyje nebo Prahu 6, případně přes Barrandov na Barrandovský most a Smíchov. Popřípadě projet Radotínem, i když s omezeními.

„Radotínského starostu a také vedoucího oddělení dopravy Policie ČR jsem požádal o podporu v tom, aby při schvalování objízdných tras bylo myšleno na černošické obyvatele a nebyla vnitřní část Radotína pro průjezd zcela uzavřena, jak se v prvních chvílích snad zvažovalo“ uvedl černošický starosta Filip Kořínek.

Další možností tedy bude projet Radotín po vedlejších místních komunikacích, ve směru na Prahu po odbočení směrem na Lochkov hned první odbočkou vpravo do ulice Prvomájová a z té na železniční přejezd u Portlandu (s často staženými závorami) nebo až úzkému podjezdu u Janky, kde ale bude střídavý provoz. V ranních a odpoledních špičkách bude nutné očekávat na obou problematických místech značná zdržení, mimo špičku by trasa mohla být přijatelnou variantou.

Oficiální dokumentaci dopravních opatření, která byla našemu úřadu zaslána, najdete již v tuto chvíli v Aktualitách na webových stránkách města.

Aby toho nebylo málo, neprůjezdná bude brzy i Choteč na silnici 101, tedy jedné z používaných náhradních tras do Prahy bez průjezdu Radotínem. Z Třebotova na Ořech bude případně nutné najet o 2 km více trasou přes Chýnici. V Chotči se bude stavět nový mostek přes Radotínský potok. Uzavírka má platit od 1. 4. do 30.10.

Od 15. 3. do 30. 4. bude zcela uzavřena také silnice II/116 z Řevnic na Mníšek pod Brdy, a to z důvodu sanace záchytného systému podél vozovky. Oficiální objízdné trasy pro automobily do 7,5 tuny jsou vedeny přes Hostomice a Dobříš, ve směru od Prahy přes Černolice a Všenory. Od 1. 5. do 31. 10. se počítá už jen s částečnou uzavírkou, resp. omezením pouze na osobní automobily a nákladní auta do 7,5 tuny, maximální délka vozidla nesmí přesáhnout 6 metrů. V uzavřených úsecích bude doprava řízena semafory.

Pavla Nováčková

7. _etapa_ŠDV D0 Str.